| Munkadarab max. átmérője | 457 mm |
| Modul | 8,5 - |
| A gép súlya | 3400 kg |
| Méretek hossz.×szél.×mag. | 1 900 × 1 350 × 2 100 mm mm |
Műszaki paraméterek változásának a joga fenntartva.
Machine in good technical condition, can be plugged and tested.
Producer: Drummond
The Drummond Maxicut 3A gear shaper is a reliable solution for precision gear manufacturing in industrial environments. This machine is ideal for operations requiring high rigidity and stability when cutting both internal and external gears. Key benefits include its robust construction and good technical condition, allowing for immediate integration into production with the possibility of testing. Thanks to its versatility, it is well-suited for workshops focused on both single-piece and series production of mechanical drives.
| Gyártás éve: | 0 |
| Vezérlőrendszer | nem |
| Munkadarab max. átmérője | 500 mm |
| Modul | 6 - |
| A főmotor teljesítménye | 3 kW |
| Méretek hossz.×szél.×mag. | 2100x1000x2100 mm |
| A gép súlya | 3500 kg |
| Gyártás éve: | 0 |
| Vezérlőrendszer | nem |
| Munkadarab max. átmérője | 200 mm |
| Modul | 1-4 - |
| Méretek hossz.×szél.×mag. | 1350x950x1720 mm |
| A gép súlya | 1800 kg |
| Gyártás éve: | 0 |
| Vezérlőrendszer | nem |
| Munkadarab max. átmérője | 125 mm |
| Modul | 4 - |
| Gyártás éve: | 1993 |
| Vezérlőrendszer | nem |
| Munkadarab max. átmérője | 280 mm |
| Modul | 7 - |
| A gép súlya | 2100 kg |
| Gyártás éve: | 0 |
| Vezérlőrendszer | igen |
| Siemens vezérlőrendszer | |
| Munkadarab max. átmérője | 125 mm |
| Modul | 4 - |