| Munkadarab max. átmérője | 280 mm |
| Modul | 7 - |
| A gép súlya | 2100 kg |
Műszaki paraméterek változásának a joga fenntartva.
The machine is in good technical condition, with the possibility of testing under power.
The Reinecker AKH 1A gear shaper represents a reliable solution for the precise machining of gears in both piece and series production. This machine is ideal for engineering plants looking for proven mechanical rigidity and long service life in the production of both external and internal gearing. Thanks to its design, it ensures a stable cutting process and high profile accuracy, making it an efficient tool for part refurbishment and custom production with an emphasis on quality and mechanical reliability.
| Gyártás éve: | 0 |
| Vezérlőrendszer | nem |
| Munkadarab max. átmérője | 500 mm |
| Modul | 6 - |
| A főmotor teljesítménye | 3 kW |
| Méretek hossz.×szél.×mag. | 2100x1000x2100 mm |
| A gép súlya | 3500 kg |
| Gyártás éve: | 0 |
| Vezérlőrendszer | nem |
| Munkadarab max. átmérője | 200 mm |
| Modul | 1-4 - |
| Méretek hossz.×szél.×mag. | 1350x950x1720 mm |
| A gép súlya | 1800 kg |
| Gyártás éve: | 0 |
| Vezérlőrendszer | nem |
| Munkadarab max. átmérője | 125 mm |
| Modul | 4 - |
| Gyártás éve: | 0 |
| Vezérlőrendszer | igen |
| Siemens vezérlőrendszer | |
| Munkadarab max. átmérője | 125 mm |
| Modul | 4 - |
| Gyártás éve: | 0 |
| Vezérlőrendszer | nem |
| Munkadarab max. átmérője | 500 mm |
| Modul | 6 - |
| A főmotor teljesítménye | 3 kW |
| Méretek hossz.×szél.×mag. | 2100x1000x2100 mm |
| A gép súlya | 3500 kg |