| Rated deformation force press | 63 t |
| Dimensions of table working surface | 800x630 mm |
| Ram stroke | 10-105 mm |
| Ram adjustment | 70 mm |
| Number of ram strokes | 65, 120 /min |
| Main motor power | 4/7,5 kW |
| Machine dimensions l x w x h | 1400x1850x2720 mm |
| Machine weight | 5850 kg |
Subject to change of technical parameters.
| YOM: | 1989 |
| Rated deformation force press | 40 t |
| Dimensions of table working surface | mm |
| Control system | NO |
| YOM: | 2004 |
| Rated deformation force press | 63 t |
| Dimensions of table working surface | 500 x 800 mm |
| Control system | NO |
| YOM: | 2022 |
| Rated deformation force press | 80 t |
| Dimensions of table working surface | 600x900 mm |
| Ram stroke | 1-110 mm |
| Number of ram strokes | 60 /min |
| Ram adjustment | 80 mm |
| Main motor power | 7,5 kW |
| Machine weight | 5700 kg |
| Machine dimensions l x w x h | 1600x1500x2750 mm |
| Control system | NO |