| 300 | |
| 3050 | |
| Number of driven axes | 3 |
| YES | |
| Type of press drive | Hydraulický |
| Machine dimensions l x w x h | 182 x 96 x 124 in |
| 16000 |
Subject to change of technical parameters.
The machine is in very good technical condition. It can be tested. Accessories: bending tools as shown in the photos. Control system: Cybelec 880S.
| YOM: | 2001 |
| Control system | YES |
| 80 | |
| 2620 | |
| Number of driven axes | 4 |
| Ram stroke | 200 mm |
| 5750 |
| YOM: | 2002 |
| Control system | YES |
| 120 | |
| 3100 | |
| Number of driven axes | 3 |
| YES | |
| Type of press drive | Hydraulický |
| Ram stroke | 180 mm |
| Main motor power | 7,5 kW |
| 8700 | |
| Machine dimensions l x w x h | 4200 x 1650 x 2775 mm mm |
| YOM: | 2013 |
| Control system | YES |
| 175 | |
| 3050 | |
| Number of driven axes | 4 |
| YES | |
| Type of press drive | Hydraulický |
| Ram stroke | 265 mm |
| Machine dimensions l x w x h | 4250x2550x2750 mm |
| 11500 |
| YOM: | 2002 |
| Control system | YES |
| 120 | |
| 4300 | |
| Number of driven axes | 4 |
| YES | |
| Type of press drive | Hydraulický |
| YOM: | 2012 |
| Control system | YES |
| Control system Durma | |
| 220 | |
| 3050 | |
| Number of driven axes | 3 |
| YES | |
| Type of press drive | Hydraulický |
| Clearance between columns | 2600 mm |
| 530 | |
| Ram stroke | 265 mm |
| Main motor power | 22 kW |
| Machine dimensions l x w x h | 4250x1770x2900 mm |
| 12250 |