We are sorry. This product is no longer available. Below you can choose from the similar products.
Show products in the same category
| YOM: | 1973 |
| Swing over bed | 380 mm |
| Distance between centres | 1250 mm |
| Max. weight of workpiece | 300 kg |
| Main motor power | 6 kW |
| Machine weight | 1800 kg |
| Control system | NO |
| YOM: | 0 |
| Swing over bed | 500 mm |
| Distance between centres | 2000 mm |
| Max. weight of workpiece | kg |
| Swing over cross slide | 270 mm |
| Main motor power | 5,5 kW |
| Machine dimensions l x w x h | 1100 x 3575 mm |
| Machine weight | 1845 kg |
| Control system | NO |
| YOM: | 0 |
| Swing over bed | 380 mm |
| Distance between centres | 1000 mm |
| Max. weight of workpiece | kg |
| Spindle bore | 41 mm |
| Machine dimensions l x w x h | mm |
| Control system | NO |
| YOM: | 0 |
| Swing over bed | 500 mm |
| Distance between centres | 2000 mm |
| Main motor power | 7,5 kW |
| Machine dimensions l x w x h | 3760x1210x1515 mm |
| Machine weight | 2950 kg |
| Control system | NO |
| YOM: | 1958 |
| Swing over bed | 280 mm |
| Distance between centres | 750 mm |
| Max. weight of workpiece | kg |
| Control system | NO |
| YOM: | 1982 |
| Swing over bed | 220 mm |
| Distance between centres | 450 mm |
| Control system | NO |
| YOM: | 0 |
| Swing over bed | 655 mm |
| Distance between centres | 3500 mm |
| Max. weight of workpiece | 6000 kg |
| Swing over cross slide | 390 mm |
| Machine dimensions l x w x h | 6400 x 1750 x 1500 mm |
| Machine weight | 7100 kg |
| Spindle speed | 7 - 1120 /min. |
| Spindle taper | Mk6 . |
| Main motor power | 18,5 kW |
| Control system | NO |
| YOM: | 0 |
| Swing over bed | 630 mm |
| Distance between centres | 1250 mm |
| Max. weight of workpiece | 5200 kg |
| Swing over cross slide | 530 mm |
| Main motor power | 18 kW |
| Spindle bore | 82 mm |
| Control system | NO |
| YOM: | 1980 |
| Swing over bed | 320 mm |
| Distance between centres | 750 mm |
| Control system | NO |
| YOM: | 1976 |
| Swing over bed | 500 mm |
| Distance between centres | 1000 mm |
| Max. weight of workpiece | 1200 kg |
| Spindle bore | 70 mm |
| Machine weight | 2720 kg |
| Control system | NO |
| YOM: | 0 |
| Swing over bed | 500 mm |
| Distance between centres | 1500 mm |
| Max. weight of workpiece | 300 kg |
| Spindle speed | 45 - 2000 /min. |
| Spindle bore | 50,8 mm |
| Machine weight | 1745 kg |
| Machine dimensions l x w x h | 3075x1500x1460 mm |
| Control system | NO |
| YOM: | 2015 |
| Swing over bed | 720 mm |
| Distance between centres | 1500 mm |
| Max. weight of workpiece | 1500 kg |
| Machine weight | 3090 kg |
| Total input | 7,5 kVA |
| Spindle speed | 10 - 1600 /min. |
| Control system | NO |