| Max. length of grinding | 60 in |
| 700 | |
| Max. workpiece height | 0 in |
| Horizontální | |
| 18 |
Subject to change of technical parameters.
The machine is in excellent technical condition, can be tested. Distance between table and spindle center is 700 mm. Abamatic control. Accessories: manuals, 2 grinding wheels, wheel dresser, cooling water filter system. Grinding wheel dimensions: 400x60/100x127 mm
| YOM: | 0 |
| Control system | NO |
| Max. length of grinding | 630 mm |
| 200 | |
| Max. workpiece height | 300 mm |
| 200 x 630 | |
| Max. weight of workpiece | 180 kg |
| 130 | |
| 630 | |
| 200 | |
| 1,5 | |
| 2460 x 1350 x 1480 | |
| 1600 |
| YOM: | 1971 |
| Control system | NO |
| Max. length of grinding | 630 mm |
| 230 | |
| Max. workpiece height | 350 mm |
| Horizontální | |
| 1600 |
| YOM: | 0 |
| Control system | NO |
| Max. length of grinding | 630 mm |
| 230 | |
| Max. workpiece height | 500 mm |
| Vertikální | |
| 2710 x 1495 x 1670 | |
| 2200 |
| YOM: | 0 |
| Control system | NO |
| Max. length of grinding | 1000 mm |
| 320 | |
| Max. workpiece height | mm |
| Horizontální | |
| 4000x1936x2260 | |
| 5000 |
| YOM: | 2022 |
| Control system | YES |
| Max. length of grinding | 1015 mm |
| 405 | |
| Max. workpiece height | 395 mm |
| Horizontální | |
| Table dimensions | 400 x 1000 mm |
| Total input | 8,5 kVA |
| 3500 |