| Max. length of grinding | 3600 mm |
| Max. width of grinding | 1450 mm |
| Max. weight of workpiece | 15000 kg |
| Distance between columns | 1500 mm |
| Dimensions of table working surface | 3230x1250 mm |
| Working feed | 0,7/1,4/7/14 mm/min |
| Rapid feed | 142/284/1420/2840 m/min |
| Machine dimensions l x w x h | 7755x11200x4960 mm |
| Machine weight | 61130 kg |
Subject to change of technical parameters.