We are sorry. This product is no longer available. Below you can choose from the similar products.
Show products in the same category
| YOM: | 2007 |
| Max. length of workpiece | 3000 mm |
| Max. workpiece width | 1500 mm |
| Max. plate thickness | 20 mm |
| 3200 | |
| NO | |
| Max. weight of workpiece | 900 kg |
| Machine dimensions l x w x h | 8800 x 6010 x 2400 mm |
| 12000 | |
| Control system | NO |
| YOM: | 2019 |
| Max. length of workpiece | 3000 mm |
| Max. workpiece width | 1500 mm |
| Max. plate thickness | 15 mm |
| 4000 | |
| YES | |
| Max. weight of workpiece | 890 kg |
| 13000 | |
| Control system | NO |
| YOM: | 2015 |
| Max. length of workpiece | 3000 mm |
| Max. workpiece width | 1500 mm |
| Max. plate thickness | 12 mm |
| 750 | |
| YES | |
| Control system | NO |
| YOM: | 2005 |
| Max. length of workpiece | 3000 mm |
| Max. workpiece width | 1500 mm |
| Max. plate thickness | 12 mm |
| 2000 | |
| Total input | 71 kVA |
| 11500 | |
| Machine dimensions l x w x h | 9800x5300x2000 mm |
| Control system | NO |
| YOM: | 2018 |
| Max. length of workpiece | 4000 mm |
| Max. workpiece width | 2000 mm |
| Max. plate thickness | 20 mm |
| 4000 | |
| NO | |
| 14500 | |
| Control system | NO |
| YOM: | 2011 |
| Max. length of workpiece | 3000 mm |
| Max. workpiece width | 1500 mm |
| Max. plate thickness | 25 mm |
| 4000 | |
| YES | |
| Sinumerik 840 D | |
| 3000 x 1500 | |
| Travel X-axis | 3000 mm |
| 1500 | |
| 115 | |
| Max. weight of workpiece | 900 kg |
| Machine dimensions l x w x h | 9300 x 4600 x 2400 mm |
| 12 000 | |
| Control system | NO |
| YOM: | 2013 |
| Max. length of workpiece | 3000 mm |
| Max. workpiece width | 1500 mm |
| Max. plate thickness | 10 mm |
| 1500 | |
| YES | |
| Control system | NO |
| YOM: | 2012 |
| Max. length of workpiece | 3000 mm |
| Max. workpiece width | 1500 mm |
| Max. plate thickness | 25 mm |
| 4000 | |
| YES | |
| Sinumerik 840 D | |
| 3000 x 1500 | |
| 115 | |
| Machine dimensions l x w x h | 11100 x 4600 x 2400 mm |
| 12000 | |
| Control system | NO |
| YOM: | 2014 |
| Max. length of workpiece | 3050 mm |
| Max. workpiece width | 1525 mm |
| Max. plate thickness | 15 mm |
| 2500 | |
| NO | |
| Travel X-axis | 3070 mm |
| 1545 | |
| 90 | |
| 805 | |
| 12 700 | |
| Control system | NO |
| YOM: | 2015 |
| Max. length of workpiece | 6000 mm |
| Max. workpiece width | 2000 mm |
| Max. plate thickness | mm |
| 6000 | |
| YES | |
| Control system | NO |
| YOM: | 2012 |
| Max. length of workpiece | 4000 mm |
| Max. workpiece width | 2000 mm |
| Max. plate thickness | 20 mm |
| 3200 | |
| Machine dimensions l x w x h | 12000x5300x2200 mm |
| 13000 | |
| Control system | NO |
| YOM: | 2011 |
| Max. length of workpiece | 3050 mm |
| Max. workpiece width | 1525 mm |
| Max. plate thickness | 16 mm |
| 2500 | |
| 850 | |
| Machine dimensions l x w x h | 11750 x 49000 x 2200 mm |
| 14500 | |
| Max. weight of workpiece | 750 kg |
| Control system | YES |
| Control system Fanuc | Series 160i-LB |