| Max. diameter of bended tube | 76 mm |
| 3 | |
| Drive type bender | Hydraulický |
| 6000 | |
| Main motor power | 7,5 kW |
| 8900x1200x1850 | |
| 4850 |
Subject to change of technical parameters.
3D CNC tube bending machine. The machine is in excelent condition (never used), connected and can be tested. Min. bending angle: 0.1, Max. bending angle: 190, Max. bending radius: 260 mm. Accessories, tools: D76x3 mm (from R260 to R760.), D50x3 mm (from R260 to R500), D40x3 mm (from R260 to R400).
| YOM: | 1999 |
| Max. diameter of bended tube | 42 mm |
| 6 | |
| Drive type bender | Hydraulický |
| Machine dimensions l x w x h | 4000x650x1150 mm |
| Control system | NO |
| YOM: | 2002 |
| Max. diameter of bended tube | 18 mm |
| 1 | |
| Drive type bender | Hydraulický |
| 3900 | |
| Main motor power | 8 kW |
| Control system | NO |
| YOM: | 2015 |
| Max. diameter of bended tube | 76 mm |
| 3 | |
| Drive type bender | Hydraulický |
| Machine dimensions l x w x h | 8900 x 1200 x 1850 mm |
| 4850 | |
| Control system | NO |
| YOM: | 2020 |
| Max. diameter of bended tube | 76 mm |
| 3 | |
| Drive type bender | Hydraulický |
| 6000 | |
| Main motor power | 7,5 kW |
| Machine dimensions l x w x h | 8900x1200x1850 mm |
| 4850 | |
| Control system | NO |
| YOM: | 2011 |
| Max. diameter of bended tube | 65 mm |
| 2,2 | |
| Drive type bender | Hydraulický |
| 4000 | |
| Main motor power | 50 kW |
| Machine dimensions l x w x h | 5 100 × 1 200 × 1 500 mm |
| Control system | NO |