| Система управления Siemens | Sinumerik 840 D |
| Макс. диаметр заготовки | 1250 mm |
| Модуль | 16/22 - |
| Обороты шпинделя | 20 - 160 /min. |
| Зажимная поверхность стола | 1200 mm |
| Масса станка | 22000 kg |
| Размеры ДхШхВ | 5250x4700x4420 mm |
| Передвижение по оси Z | 1000 mm |
| Макс. грузоподъемность стола | 10000 kg |
Компания не несет ответственности за любые неточности или пробелы в информации на данном Сайте
Status: The machine is in good technical condition, connected, and available for inspection.
Description:
The WMW ZFWZ 10 CNC gear hobbing machine represents a high-performance solution for precision gear machining in mechanical engineering. Equipped with the modern Sinumerik 840 D control system, it enables efficient automation of demanding production operations with high rigidity and process stability. The machine is ideal for both custom and series production of large workpieces, emphasizing precision in spur and helical gearing. Its robust design ensures long service life and reliability during intensive use.
| Год изготовления: | 1966 |
| ЧПУ | Нет |
| Макс. диаметр заготовки | 1000 mm |
| Модуль | 10 - |
| Мощность гл. электромотора | 7,5 kW |
| Размеры ДхШхВ | 3120 x 1870 x 2525 mm |
| Масса станка | 10000 kg |
| Год изготовления: | 0 |
| ЧПУ | Нет |
| Макс. диаметр заготовки | 1000 mm |
| Модуль | 10 - |
| Мощность гл. электромотора | 7,5 kW |
| Размеры ДхШхВ | 3120x1870x2525 mm |
| Масса станка | 8700 kg |
| Год изготовления: | 0 |
| ЧПУ | Нет |
| Макс. диаметр заготовки | 3500 mm |
| Модуль | 30 - |
| Размеры ДхШхВ | 7 410x 5 400x 4 820 mm |
| Макс. диаметр заготовки | 3500 mm |