| Макс. диаметр заготовки | 457 mm |
| Модуль | 8,5 - |
| Масса станка | 3400 kg |
| Размеры ДхШхВ | 1 900 × 1 350 × 2 100 mm mm |
Компания не несет ответственности за любые неточности или пробелы в информации на данном Сайте
Machine in good technical condition, can be plugged and tested.
Producer: Drummond
The Drummond Maxicut 3A gear shaper is a reliable solution for precision gear manufacturing in industrial environments. This machine is ideal for operations requiring high rigidity and stability when cutting both internal and external gears. Key benefits include its robust construction and good technical condition, allowing for immediate integration into production with the possibility of testing. Thanks to its versatility, it is well-suited for workshops focused on both single-piece and series production of mechanical drives.
| Год изготовления: | 0 |
| ЧПУ | Нет |
| Макс. диаметр заготовки | 500 mm |
| Модуль | 6 - |
| Мощность гл. электромотора | 3 kW |
| Размеры ДхШхВ | 2100x1000x2100 mm |
| Масса станка | 3500 kg |
| Год изготовления: | 0 |
| ЧПУ | Нет |
| Макс. диаметр заготовки | 200 mm |
| Модуль | 1-4 - |
| Размеры ДхШхВ | 1350x950x1720 mm |
| Масса станка | 1800 kg |
| Год изготовления: | 0 |
| ЧПУ | Нет |
| Макс. диаметр заготовки | 125 mm |
| Модуль | 4 - |
| Год изготовления: | 1993 |
| ЧПУ | Нет |
| Макс. диаметр заготовки | 280 mm |
| Модуль | 7 - |
| Масса станка | 2100 kg |
| Год изготовления: | 0 |
| ЧПУ | Да |
| Система управления Siemens | |
| Макс. диаметр заготовки | 125 mm |
| Модуль | 4 - |