| Макс. диаметр заготовки | 280 mm |
| Модуль | 7 - |
| Масса станка | 2100 kg |
Компания не несет ответственности за любые неточности или пробелы в информации на данном Сайте
The machine is in good technical condition, with the possibility of testing under power.
The Reinecker AKH 1A gear shaper represents a reliable solution for the precise machining of gears in both piece and series production. This machine is ideal for engineering plants looking for proven mechanical rigidity and long service life in the production of both external and internal gearing. Thanks to its design, it ensures a stable cutting process and high profile accuracy, making it an efficient tool for part refurbishment and custom production with an emphasis on quality and mechanical reliability.
| Год изготовления: | 0 |
| ЧПУ | Нет |
| Макс. диаметр заготовки | 500 mm |
| Модуль | 6 - |
| Мощность гл. электромотора | 3 kW |
| Размеры ДхШхВ | 2100x1000x2100 mm |
| Масса станка | 3500 kg |
| Год изготовления: | 0 |
| ЧПУ | Нет |
| Макс. диаметр заготовки | 200 mm |
| Модуль | 1-4 - |
| Размеры ДхШхВ | 1350x950x1720 mm |
| Масса станка | 1800 kg |
| Год изготовления: | 0 |
| ЧПУ | Нет |
| Макс. диаметр заготовки | 125 mm |
| Модуль | 4 - |
| Год изготовления: | 0 |
| ЧПУ | Да |
| Система управления Siemens | |
| Макс. диаметр заготовки | 125 mm |
| Модуль | 4 - |
| Год изготовления: | 0 |
| ЧПУ | Нет |
| Макс. диаметр заготовки | 500 mm |
| Модуль | 6 - |
| Мощность гл. электромотора | 3 kW |
| Размеры ДхШхВ | 2100x1000x2100 mm |
| Масса станка | 3500 kg |