| Макс. длина реза | 1300 mm |
| Макс. толщина листа | 4 mm |
| Типа привода ножниц | Mechanický |
Компания не несет ответственности за любые неточности или пробелы в информации на данном Сайте
Machine in good operating condition and constantly in use. Can be tested under power.
Light curtains
Electric backgauge
Four-stroke and two-stroke modes
Control panel
Description:
The Bernardo MTB 1300x4 NC guillotine shears represent an efficient solution for precision sheet metal cutting in metalworking. This mechanical machine with NC control is maintained in good operating condition and remains connected, allowing for immediate testing. Key advantages include an electric backgauge and a clear control panel, which enhance operator comfort. Workplace safety is ensured by integrated light curtains. The device offers both four-stroke and two-stroke operating modes for flexible use in workshop practice.
| Год изготовления: | 2011 |
| ЧПУ | Нет |
| Макс. длина реза | 3100 mm |
| Макс. толщина листа | 6 mm |
| Типа привода ножниц | Hydraulický |
| Мощность гл. электромотора | 11 kW |
| Количество ходов | 20 /min |
| Масса станка | 5500 kg |
| Размеры ДхШхВ | 3900x2560x1560 mm |
| Год изготовления: | 1990 |
| ЧПУ | Да |
| Макс. длина реза | 3150 mm |
| Макс. толщина листа | 16 mm |
| Типа привода ножниц | Hydraulický |
| Мощность гл. электромотора | 43 kW |
| Размеры ДхШхВ | 4240 x 2520 x 2570 mm |
| Масса станка | 16 300 kg |
| Год изготовления: | 0 |
| ЧПУ | Нет |
| Макс. длина реза | 1250 mm |
| Макс. толщина листа | 3 mm |
| Типа привода ножниц | Mechanický |
| Перемещение заднего упора | 500 mm |
| Мощность гл. электромотора | 2,2 kW |
| Размеры ДхШхВ | 1620x1403x1190 mm |
| Масса станка | 1600 kg |
| Год изготовления: | 0 |
| Макс. длина реза | 1250 mm |
| Макс. толщина листа | 3 mm |
| Типа привода ножниц | Mechanický |
| ЧПУ | Нет |
| Год изготовления: | 2000 |
| ЧПУ | Да |
| Система управления Haco | |
| Макс. длина реза | 3050 mm |
| Макс. толщина листа | 8 mm |
| Типа привода ножниц | Hydraulický |