| Макс. диаметр сгибаемой трубки трубы | 65 mm |
| Толщина стенки трубы | 2,2 mm |
| Тип привода | Hydraulický |
| Масса станка | 4000 kg |
| Мощность гл. электромотора | 50 kW |
| Размеры ДхШхВ | 5 100 × 1 200 × 1 500 mm |
Компания не несет ответственности за любые неточности или пробелы в информации на данном Сайте
The machine is in good condition, testing possible by prior arrangement.
Max. bending angle: 190°
Max. bending radius: 220 mm
The Shuz Tung CNC65BRM-1 hydraulic tube bender is an efficient solution for precise metal forming in mass production. This robust machine enables complex spatial bending with high repeatability, ideal for demanding industrial applications. Advanced CNC control ensures a smooth processing workflow and minimal error rates. The machine is in good condition and remains fully available for testing and demonstration under power upon prior agreement to verify its operational capabilities.
| Год изготовления: | 1999 |
| Макс. диаметр сгибаемой трубки трубы | 42 mm |
| Толщина стенки трубы | 6 mm |
| Тип привода | Hydraulický |
| Размеры ДхШхВ | 4000x650x1150 mm |
| ЧПУ | Нет |
| Год изготовления: | 2002 |
| Макс. диаметр сгибаемой трубки трубы | 18 mm |
| Толщина стенки трубы | 1 mm |
| Тип привода | Hydraulický |
| Масса станка | 3900 kg |
| Мощность гл. электромотора | 8 kW |
| ЧПУ | Нет |
| Год изготовления: | 2015 |
| Макс. диаметр сгибаемой трубки трубы | 76 mm |
| Толщина стенки трубы | 3 mm |
| Тип привода | Hydraulický |
| Размеры ДхШхВ | 8900 x 1200 x 1850 mm |
| Масса станка | 4850 kg |
| ЧПУ | Нет |
| Год изготовления: | 2019 |
| Макс. диаметр сгибаемой трубки трубы | 76 mm |
| Толщина стенки трубы | 3 mm |
| Тип привода | Hydraulický |
| Макс. длина заготовки | 6000 mm |
| Мощность гл. электромотора | 7,5 kW |
| Размеры ДхШхВ | 8900x1200x1850 mm |
| Масса станка | 4850 kg |
| ЧПУ | Нет |
| Год изготовления: | 2020 |
| Макс. диаметр сгибаемой трубки трубы | 76 mm |
| Толщина стенки трубы | 3 mm |
| Тип привода | Hydraulický |
| Макс. длина заготовки | 6000 mm |
| Мощность гл. электромотора | 7,5 kW |
| Размеры ДхШхВ | 8900x1200x1850 mm |
| Масса станка | 4850 kg |
| ЧПУ | Нет |