| System sterowania OKUMA | OSP-P300LA |
| Średnica toczenia | 580 mm |
| Długość toczenia | 950 mm |
| Łoże skośne | tak |
| Oś Y | nie |
| Przeciwwrzeciono | nie |
| Przejście przez wrzeciono | 91 mm |
| Głowica frezująca | nie |
| Napędzane narzędzia | tak |
| Ilość pozycji narzędzi (z tego napędzanych) | 12/12 |
| Podajnik pręta | nie |
| Przejazd osi X | 260 mm |
| Przejazd osi Z | 510 mm |
| Obroty wrzeciona | 0 - 5000 /min. |
| Obroty napędzanych narzędzi | 45 - 6000 /min |
| Szybki posuw osi X | 25 m/min |
| Szybki posuw osi Z | 30 m/min |
| Szybki posuw osi Y | 12,5 m/min |
| Oś C | 360 ° |
| Moc głównego elektrosilnika | 22 kW |
| Rozmiary d x sz x w | 3420 x 2041x 2444 mm |
| Ciężar maszyny | 6600 kg |
Zmiana parametrów technicznych zastrzeżona.
The machine is in very good condition, still in operation, and available for testing.
This modern Okuma LB 3000 EX II slant-bed CNC lathe represents a highly stable and precise solution for the productive machining of rotary parts. Thanks to the advanced OSP-P300LA control system and integrated live tooling, the machine efficiently combines turning operations with drilling or milling. It is an ideal choice for demanding engineering facilities requiring high rigidity, long-term repeatable accuracy, and reliability when processing medium-sized workpieces in automated mode.
| Rok produkcji: | 2005 |
| System sterowania | tak |
| System sterowania Siemens | Sinumerik 840 D |
| Średnica toczenia | 365 mm |
| Długość toczenia | 450 mm |
| Łoże skośne | tak |
| Oś Y | nie |
| Przeciwwrzeciono | nie |
| Przejście przez wrzeciono | 60 mm |
| Głowica frezująca | nie |
| Napędzane narzędzia | tak |
| Ilość pozycji narzędzi (z tego napędzanych) | 12/6 |
| Obroty wrzeciona | 0 - 6000 /min. |
| Moc głównego elektrosilnika | 12/16 kW |
| Oś C | 360 ° |
| Maks. średnica materiału prętowego | 60 mm |
| Rozmiary d x sz x w | 4000 x 1640 x 1730 mm |
| Ciężar maszyny | 3500 kg |
| Rok produkcji: | 2009 |
| System sterowania | tak |
| System sterowania Mazatrol | MATRIX NEXUS |
| Średnica toczenia | 380 mm |
| Długość toczenia | 500 mm |
| Łoże skośne | tak |
| Oś Y | nie |
| Przeciwwrzeciono | nie |
| Przejście przez wrzeciono | 74 mm |
| Głowica frezująca | nie |
| Napędzane narzędzia | tak |
| Ilość pozycji narzędzi (z tego napędzanych) | 12/12 |
| Podajnik pręta | nie |
| Oś C | 0,0001 ° |
| Obroty wrzeciona | 35 - 4000 /min. |
| Obroty napędzanych narzędzi | 25 - 4500 /min |
| Maks. moment obrotowy wrzeciona | 465 Nm |
| Szybki posuw | X,Z 30/33 m/min |
| Ciężar maszyny | 5000 kg |
| Średnica toczenia | 675 mm |
| Rok produkcji: | 2015 |
| System sterowania | tak |
| System sterowania Fanuc | Series 0i |
| Średnica toczenia | 376 mm |
| Długość toczenia | 760 mm |
| Łoże skośne | tak |
| Oś Y | tak |
| Przeciwwrzeciono | nie |
| Przejście przez wrzeciono | 86 mm |
| Głowica frezująca | nie |
| Napędzane narzędzia | tak |
| Ilość pozycji narzędzi (z tego napędzanych) | 24/12 |
| Obroty wrzeciona | 0 - 3500 /min. |
| Średnica toczenia | 780 mm |
| Średnica toczenia nad suportem | 630 mm |
| Obroty napędzanych narzędzi | 0 - 5000 /min |
| Przejazd osi Y | 105 mm |
| Przejazd osi X | 260 mm |
| Przejazd osi Z | 830 mm |
| Moc głównego elektrosilnika | 18,5 kW |
| Rozmiary d x sz x w | 3600x1900x2170 mm |
| Rok produkcji: | 2008 |
| System sterowania | tak |
| System sterowania Siemens | Sinumerik 840D Sl |
| Średnica toczenia | 500 mm |
| Długość toczenia | 780 mm |
| Łoże skośne | tak |
| Oś Y | tak |
| Przejazd osi Y (Tokarka) | 190 mm |
| Przeciwwrzeciono | tak |
| Przejście przez wrzeciono | 73 mm |
| Głowica frezująca | nie |
| Napędzane narzędzia | tak |
| Ilość pozycji narzędzi (z tego napędzanych) | 12 |
| Podajnik pręta | tak |
| Obroty wrzeciona | 0 - 6000 /min. |
| Obroty napędzanych narzędzi | 0 - 5000 /min |
| Rok produkcji: | 2011 |
| System sterowania | tak |
| System sterowania Fanuc | 0i - TD |
| Średnica toczenia | 120 mm |
| Długość toczenia | 250 mm |
| Łoże skośne | tak |
| Oś Y | nie |
| Przeciwwrzeciono | nie |
| Przejście przez wrzeciono | 100 mm |
| Głowica frezująca | nie |
| Napędzane narzędzia | tak |
| Ilość pozycji narzędzi (z tego napędzanych) | 12 |
| Podajnik pręta | nie |
| Rozmiary d x sz x w | 1480x1360 mm |
| Obroty wrzeciona | 0 - 4000 /min. |