| OKUMA vezérlőrendszer | OSP-P300LA |
| Elforduló átmérő | 580 mm |
| Elfordulási hossz | 950 mm |
| Ferde ágy | igen |
| Y-tengely | nem |
| Ellenorsó | nem |
| Orsófurat | 91 mm |
| Marófej | nem |
| Hajtott szerszámok | igen |
| Szerszámváltó férőhelyeinek a száma (ebből meghajtott) | 12/12 |
| Rúdadagoló | nem |
| X irányú mozgás | 260 mm |
| Z irányú mozgás | 510 mm |
| Orsó fordulatszáma | 0 - 5000 /min. |
| Hajtott szerszámok fordulatszáma | 45 - 6000 /min |
| Gyors előtolás X tengely | 25 m/min |
| Gyors előtolás Z tengely | 30 m/min |
| Gyors előtolás Y tengely | 12,5 m/min |
| C tengely | 360 ° |
| A főmotor teljesítménye | 22 kW |
| Méretek hossz.×szél.×mag. | 3420 x 2041x 2444 mm |
| A gép súlya | 6600 kg |
Műszaki paraméterek változásának a joga fenntartva.
The machine is in very good condition, still in operation, and available for testing.
This modern Okuma LB 3000 EX II slant-bed CNC lathe represents a highly stable and precise solution for the productive machining of rotary parts. Thanks to the advanced OSP-P300LA control system and integrated live tooling, the machine efficiently combines turning operations with drilling or milling. It is an ideal choice for demanding engineering facilities requiring high rigidity, long-term repeatable accuracy, and reliability when processing medium-sized workpieces in automated mode.
| Gyártás éve: | 2005 |
| Vezérlőrendszer | igen |
| Siemens vezérlőrendszer | Sinumerik 840 D |
| Elforduló átmérő | 365 mm |
| Elfordulási hossz | 450 mm |
| Ferde ágy | igen |
| Y-tengely | nem |
| Ellenorsó | nem |
| Orsófurat | 60 mm |
| Marófej | nem |
| Hajtott szerszámok | igen |
| Szerszámváltó férőhelyeinek a száma (ebből meghajtott) | 12/6 |
| Orsó fordulatszáma | 0 - 6000 /min. |
| A főmotor teljesítménye | 12/16 kW |
| C tengely | 360 ° |
| Rúdanyag max. átmérője | 60 mm |
| Méretek hossz.×szél.×mag. | 4000 x 1640 x 1730 mm |
| A gép súlya | 3500 kg |
| Gyártás éve: | 2009 |
| Vezérlőrendszer | igen |
| Mazatrol vezérlőrendszer | MATRIX NEXUS |
| Elforduló átmérő | 380 mm |
| Elfordulási hossz | 500 mm |
| Ferde ágy | igen |
| Y-tengely | nem |
| Ellenorsó | nem |
| Orsófurat | 74 mm |
| Marófej | nem |
| Hajtott szerszámok | igen |
| Szerszámváltó férőhelyeinek a száma (ebből meghajtott) | 12/12 |
| Rúdadagoló | nem |
| C tengely | 0,0001 ° |
| Orsó fordulatszáma | 35 - 4000 /min. |
| Hajtott szerszámok fordulatszáma | 25 - 4500 /min |
| Az orsó max. forgatónyomatéka | 465 Nm |
| Gyors előtolás | X,Z 30/33 m/min |
| A gép súlya | 5000 kg |
| Az ágy fölötti anyag átmérője | 675 mm |
| Gyártás éve: | 2015 |
| Vezérlőrendszer | igen |
| Fanuc vezérlőrendszer | Series 0i |
| Elforduló átmérő | 376 mm |
| Elfordulási hossz | 760 mm |
| Ferde ágy | igen |
| Y-tengely | igen |
| Ellenorsó | nem |
| Orsófurat | 86 mm |
| Marófej | nem |
| Hajtott szerszámok | igen |
| Szerszámváltó férőhelyeinek a száma (ebből meghajtott) | 24/12 |
| Orsó fordulatszáma | 0 - 3500 /min. |
| Az ágy fölötti anyag átmérője | 780 mm |
| Átmérő a keresztszán felett | 630 mm |
| Hajtott szerszámok fordulatszáma | 0 - 5000 /min |
| Y irányú mozgás | 105 mm |
| X irányú mozgás | 260 mm |
| Z irányú mozgás | 830 mm |
| A főmotor teljesítménye | 18,5 kW |
| Méretek hossz.×szél.×mag. | 3600x1900x2170 mm |
| Gyártás éve: | 2008 |
| Vezérlőrendszer | igen |
| Siemens vezérlőrendszer | Sinumerik 840D Sl |
| Elforduló átmérő | 500 mm |
| Elfordulási hossz | 780 mm |
| Ferde ágy | igen |
| Y-tengely | igen |
| Y irányú mozgás (Eszterga) | 190 mm |
| Ellenorsó | igen |
| Orsófurat | 73 mm |
| Marófej | nem |
| Hajtott szerszámok | igen |
| Szerszámváltó férőhelyeinek a száma (ebből meghajtott) | 12 |
| Rúdadagoló | igen |
| Orsó fordulatszáma | 0 - 6000 /min. |
| Hajtott szerszámok fordulatszáma | 0 - 5000 /min |
| Gyártás éve: | 2011 |
| Vezérlőrendszer | igen |
| Fanuc vezérlőrendszer | 0i - TD |
| Elforduló átmérő | 120 mm |
| Elfordulási hossz | 250 mm |
| Ferde ágy | igen |
| Y-tengely | nem |
| Ellenorsó | nem |
| Orsófurat | 100 mm |
| Marófej | nem |
| Hajtott szerszámok | igen |
| Szerszámváltó férőhelyeinek a száma (ebből meghajtott) | 12 |
| Rúdadagoló | nem |
| Méretek hossz.×szél.×mag. | 1480x1360 mm |
| Orsó fordulatszáma | 0 - 4000 /min. |