| Nominalna siła kształtująca prasy | 15 t |
| Rozmiary stołu | mm |
| Skok suwaka | 220 mm |
| Rozmiary d x sz x w | 1050x690x1400 mm |
| Ciężar maszyny | 450 kg |
Zmiana parametrów technicznych zastrzeżona.
Good technical condition, under power.
This CDCR 13/43-11 hydraulic press from the renowned manufacturer Rakovnické tvářecí stroje s.r.o. represents a reliable solution for efficient forming and pressing in metalworking operations. Thanks to its design, it is ideal for precision operations requiring stable pressure and high frame rigidity. The machine offers an optimal balance between performance and compact dimensions, making it a versatile asset for both mass and piece production, where emphasis is placed on operational reliability and long service life.
| Rok produkcji: | 0 |
| Nominalna siła kształtująca prasy | 10 t |
| Rozmiary stołu | 500x400 mm |
| Rozmiary suwaka | 360x280 mm |
| Moc głównego elektrosilnika | 5,1 kW |
| Rozmiary d x sz x w | 1300x1000x2200 mm |
| Ciężar maszyny | 1272 kg |
| System sterowania | nie |
| Rok produkcji: | 2005 |
| Nominalna siła kształtująca prasy | 28 t |
| Rozmiary stołu | mm |
| Maks. skok suwaka | 260 mm |
| Ciężar maszyny | 480 kg |
| Rozmiary d x sz x w | 1230x700x1587 mm |
| System sterowania | nie |
| Rok produkcji: | 2012 |
| Nominalna siła kształtująca prasy | 150 t |
| Rozmiary stołu | 700x1200 mm |
| Ilość walców | 2 |
| Maks. skok suwaka | 400 mm |
| Moc głównego elektrosilnika | 18,5 kW |
| System sterowania | nie |
| Rok produkcji: | 0 |
| Nominalna siła kształtująca prasy | 160 t |
| Ciężar maszyny | 6838 kg |
| Rozmiary stołu | 900x630 mm |
| Rozmiary d x sz x w | 2200x1250x3280m mm |
| Moc głównego elektrosilnika | 15 kW |
| System sterowania | nie |
| Rok produkcji: | 2003 |
| Nominalna siła kształtująca prasy | 500 t |
| Rozmiary stołu | 2000x3000 mm |
| Rozmiary suwaka | 2000x3000 mm |
| Skok suwaka | 800 mm |
| Skok dolnego wyrzutnika | 280 mm |
| Moc głównego elektrosilnika | 30 kW |
| Rozmiary d x sz x w | 5400x2700×4700 mm |
| Ciężar maszyny | 38000 kg |
| System sterowania | nie |