| Diametru periferic deasupra batiului | 3000 mm |
| Distanța dintre vârfuri | mm |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 2500 kg |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
The machine is in good technical condition, with the possibility of testing under power.
Accessories: Tracer attachment (copying attachment).
The Heylingenstaedt conventional center lathe represents a robust solution for precise and efficient machining of large rotary components. This powerful machine is an ideal choice for demanding industrial operations focused on heavy engineering and single-part or small-batch production. Thanks to its design, it ensures high stability when working with heavy workpieces and allows for the reliable execution of turning operations. Investing in this proven equipment brings increased capacity and flexibility to your workshop.
| An fabricație: | 0 |
| Diametru periferic deasupra batiului | 840 mm |
| Distanța dintre vârfuri | 2750 mm |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 6000 kg |
| Diametru periferic peste ghidaje | 530 mm |
| Alezaj ax' | 82 mm |
| Viteza axului | 7 - 900 /min. |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 1972 |
| Diametru periferic deasupra batiului | 1600 mm |
| Distanța dintre vârfuri | 10000 mm |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 28000 kg |
| Viteza axului | 0 - 355 /min. |
| Diametru periferic peste ghidaje | 1200 mm |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 12000 x 2800 x 2400 mm |
| Geutatea mașinii | 46200 kg |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Siemens | Sinumerik 802 C |
| An fabricație: | 0 |
| Diametru periferic deasupra batiului | mm |
| Diametrul maxim al piesei de lucru | 1400 mm |
| Lungimea de strunjire | 8000 mm |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 1966 |
| Diametru periferic deasupra batiului | 1600 mm |
| Distanța dintre vârfuri | 3000 mm |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 1500 kg |
| Puterea motorului principal | 40 kW |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 1976 |
| Diametru periferic deasupra batiului | 2000 mm |
| Distanța dintre vârfuri | 8000 mm |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 60000 kg |
| Geutatea mașinii | 36400 kg |
| Puterea motorului principal | 60 kW |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 14500 x 3600 x 2950 mm |
| Greutate echipament | 47000 kg |
| Sistem de control | nu |