| MSX-850 MAPS II | |
| Diametrul de strunjire | 430 mm |
| 1260 | |
| Batiu inclinat/oblic | da |
| Axa Y | da |
| Deplasarea pe axa Y (Strunguri) | +- 60 mm |
| Contra-ax | nu |
| Alezaj ax' | 105 mm |
| nu | |
| Scule acționate | da |
| Numărul de poziții a sculelor (din care acționate) | 10 |
| Alimentator de bãri | nu |
| Deplasarea pe axa X | 280 mm |
| 1370 | |
| Diametru periferic deasupra batiului | 995 mm |
| 825 | |
| 1 - 3000 | |
| Axa C | 0,001 ° |
| Puterea usculelor acționate | 5,5 kW |
| Puterea motorului principal | 25/30 kW |
| 1000/1300 | |
| 8100 | |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 4532x2291x2390 mm |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
The machine is in very good technical condition, with the possibility of testing.
The MORI SEIKI NL 3000Y/1250 multi-axis CNC lathe represents a high-performance slant-bed machining center, ideal for precise and complex turning operations. Thanks to the integration of the Y-axis and the advanced MSX-850 MAPS II control system, it enables the efficient production of demanding parts in a single setup. The machine is designed for high rigidity and stability, making it a reliable solution for engineering plants requiring maximum precision and productivity when machining medium-sized workpieces.
| An fabricație: | 2005 |
| Sistem de control | da |
| Sinumerik 840 D | |
| Diametrul de strunjire | 365 mm |
| 450 | |
| Batiu inclinat/oblic | da |
| Axa Y | nu |
| Contra-ax | nu |
| Alezaj ax' | 60 mm |
| nu | |
| Scule acționate | da |
| Numărul de poziții a sculelor (din care acționate) | 12/6 |
| 0 - 6000 | |
| Puterea motorului principal | 12/16 kW |
| Axa C | 360 ° |
| 60 | |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 4000 x 1640 x 1730 mm |
| 3500 |
| An fabricație: | 2009 |
| Sistem de control | da |
| MATRIX NEXUS | |
| Diametrul de strunjire | 380 mm |
| 500 | |
| Batiu inclinat/oblic | da |
| Axa Y | nu |
| Contra-ax | nu |
| Alezaj ax' | 74 mm |
| nu | |
| Scule acționate | da |
| Numărul de poziții a sculelor (din care acționate) | 12/12 |
| Alimentator de bãri | nu |
| Axa C | 0,0001 ° |
| 35 - 4000 | |
| 25 - 4500 | |
| 465 | |
| Avansul rapid | X,Z 30/33 m/min |
| 5000 | |
| Diametru periferic deasupra batiului | 675 mm |
| An fabricație: | 2015 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Fanuc | Series 0i |
| Diametrul de strunjire | 376 mm |
| 760 | |
| Batiu inclinat/oblic | da |
| Axa Y | da |
| Contra-ax | nu |
| Alezaj ax' | 86 mm |
| nu | |
| Scule acționate | da |
| Numărul de poziții a sculelor (din care acționate) | 24/12 |
| 0 - 3500 | |
| Diametru periferic deasupra batiului | 780 mm |
| 630 | |
| 0 - 5000 | |
| 105 | |
| Deplasarea pe axa X | 260 mm |
| 830 | |
| Puterea motorului principal | 18,5 kW |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 3600x1900x2170 mm |
| An fabricație: | 2008 |
| Sistem de control | da |
| Sinumerik 840D Sl | |
| Diametrul de strunjire | 500 mm |
| 780 | |
| Batiu inclinat/oblic | da |
| Axa Y | da |
| Deplasarea pe axa Y (Strunguri) | 190 mm |
| Contra-ax | da |
| Alezaj ax' | 73 mm |
| nu | |
| Scule acționate | da |
| Numărul de poziții a sculelor (din care acționate) | 12 |
| Alimentator de bãri | da |
| 0 - 6000 | |
| 0 - 5000 |
| An fabricație: | 2011 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Fanuc | 0i - TD |
| Diametrul de strunjire | 120 mm |
| 250 | |
| Batiu inclinat/oblic | da |
| Axa Y | nu |
| Contra-ax | nu |
| Alezaj ax' | 100 mm |
| nu | |
| Scule acționate | da |
| Numărul de poziții a sculelor (din care acționate) | 12 |
| Alimentator de bãri | nu |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 1480x1360 mm |
| 0 - 4000 |