| Sistem de control Fanuc | i Series |
| Diametrul de strunjire | 250 mm |
| Lungimea de strunjire | 510 mm |
| Batiu inclinat/oblic | da |
| Axa Y | nu |
| Alezaj ax' | 51 mm |
| Contra-ax | nu |
| Cap de frezare/freză | nu |
| Geutatea mașinii | 3500 kg |
| Capul revolver | da |
The Doosan LYNX 220 LMA multi-axis CNC lathe is a highly productive solution designed for the complex machining of rotational parts in a single setup.
Equipped with live tooling, this machine is the ideal choice for medium-batch production of intricate components, eliminating the need for secondary milling or drilling operations.
Originating from the reliable LYNX series, the machine is in good technical condition.
number of positions in the revolver head: 24/ powered 24
| An fabricație: | 2005 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Siemens | Sinumerik 840 D |
| Diametrul de strunjire | 365 mm |
| Lungimea de strunjire | 450 mm |
| Batiu inclinat/oblic | da |
| Axa Y | nu |
| Contra-ax | nu |
| Alezaj ax' | 60 mm |
| Cap de frezare/freză | nu |
| Scule acționate | da |
| Numărul de poziții a sculelor (din care acționate) | 12/6 |
| Viteza axului | 0 - 6000 /min. |
| Puterea motorului principal | 12/16 kW |
| Axa C | 360 ° |
| Diametrul maxim al bării | 60 mm |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 4000 x 1640 x 1730 mm |
| Geutatea mașinii | 3500 kg |
| An fabricație: | 2009 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Mazatrol | MATRIX NEXUS |
| Diametrul de strunjire | 380 mm |
| Lungimea de strunjire | 500 mm |
| Batiu inclinat/oblic | da |
| Axa Y | nu |
| Contra-ax | nu |
| Alezaj ax' | 74 mm |
| Cap de frezare/freză | nu |
| Scule acționate | da |
| Numărul de poziții a sculelor (din care acționate) | 12/12 |
| Alimentator de bãri | nu |
| Axa C | 0,0001 ° |
| Viteza axului | 35 - 4000 /min. |
| Viteza sculelor angrenate | 25 - 4500 /min |
| Cuplul maxim al axului | 465 Nm |
| Avansul rapid | X,Z 30/33 m/min |
| Geutatea mașinii | 5000 kg |
| Diametru periferic deasupra batiului | 675 mm |
| An fabricație: | 2015 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Fanuc | Series 0i |
| Diametrul de strunjire | 376 mm |
| Lungimea de strunjire | 760 mm |
| Batiu inclinat/oblic | da |
| Axa Y | da |
| Contra-ax | nu |
| Alezaj ax' | 86 mm |
| Cap de frezare/freză | nu |
| Scule acționate | da |
| Numărul de poziții a sculelor (din care acționate) | 24/12 |
| Viteza axului | 0 - 3500 /min. |
| Diametru periferic deasupra batiului | 780 mm |
| Diametru periferic peste ghidaje | 630 mm |
| Viteza sculelor angrenate | 0 - 5000 /min |
| Deplasarea pe axa Y | 105 mm |
| Deplasarea pe axa X | 260 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 830 mm |
| Puterea motorului principal | 18,5 kW |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 3600x1900x2170 mm |
| An fabricație: | 2008 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Siemens | Sinumerik 840D Sl |
| Diametrul de strunjire | 500 mm |
| Lungimea de strunjire | 780 mm |
| Batiu inclinat/oblic | da |
| Axa Y | da |
| Deplasarea pe axa Y (Strunguri) | 190 mm |
| Contra-ax | da |
| Alezaj ax' | 73 mm |
| Cap de frezare/freză | nu |
| Scule acționate | da |
| Numărul de poziții a sculelor (din care acționate) | 12 |
| Alimentator de bãri | da |
| Viteza axului | 0 - 6000 /min. |
| Viteza sculelor angrenate | 0 - 5000 /min |
| An fabricație: | 2006 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Fanuc | 31i - A |
| Diametrul de strunjire | 190 mm |
| Lungimea de strunjire | 503 mm |
| Batiu inclinat/oblic | da |
| Axa Y | nu |
| Contra-ax | da |
| Alezaj ax' | 42 mm |
| Cap de frezare/freză | nu |
| Scule acționate | da |
| Numărul de poziții a sculelor (din care acționate) | 24/24 |
| Alimentator de bãri | da |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 2300 x 1620 x 1940 mm |
| Geutatea mașinii | 5700 kg |
| Viteza axului | 0 - 6000 /min. |