| Sistem de control Siemens | Sinumerik 828 D |
| Diametrul de strunjire | 390 mm |
| Lungimea de strunjire | 550 mm |
| Batiu inclinat/oblic | da |
| Alezaj ax' | 81 mm |
| Capul revolver | da |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 12 |
| Diametru periferic deasupra batiului | 550 mm |
| Diametrul mandrinei | 254 mm |
| Viteza axului | 1 - 3500 /min. |
| Puterea motorului principal | 15 kW |
| Cuplul maxim al axului | 245,4 Nm |
| Deplasarea pe axa X | 215 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 580 mm |
| Avans rapid pe axa X | 24 m/min |
| Avansul rapid pe axa Z | 30 m/min |
| Consumul total de energie | 17 kVA |
| Geutatea mașinii | 4200 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 3024 x 1650 x 1820 mm |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
Machine in ideal technical condition, minimally used, connected, and available for testing by prior agreement.
The modern Hyundai HD 2200 C CNC lathe with a slanted bed represents a highly efficient solution for precise turning operations in demanding engineering environments. Thanks to the Siemens Sinumerik 828 D control system and a stable construction with a turret head, the machine is ideal for high-performance machining with high repeatability. This model combines travel dynamics with sufficient rigidity, providing reliability for both piece and series production of medium-sized and geometrically complex workpieces.
| An fabricație: | 2005 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Siemens | Sinumerik 840 D |
| Diametrul de strunjire | 180 mm |
| Lungimea de strunjire | 400 mm |
| Batiu inclinat/oblic | da |
| Alezaj ax' | 63 mm |
| Capul revolver | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 12 |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 3875 x 2122 x 2345 mm |
| Geutatea mașinii | 7000 kg |
| Viteza axului | 10 - 3500 /min. |
| An fabricație: | 2004 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Fanuc | |
| Diametrul de strunjire | 200 mm |
| Lungimea de strunjire | 300 mm |
| Deplasarea pe axa X | 151 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 339 mm |
| Diametru periferic peste ghidaje | 290 mm |
| Viteza axului | 20 - 6000 /min. |
| Geutatea mașinii | 4200 kg |
| Puterea motorului principal | 7,5 kW |
| Alimentator de bãri | nu |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 2885/3865x1720x1670 mm |
| Diametru periferic deasupra batiului | 380 mm |
| An fabricație: | 2019 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Siemens | Sinumerik 828 D |
| Diametrul de strunjire | 300 mm |
| Lungimea de strunjire | 510 mm |
| Batiu inclinat/oblic | da |
| Alezaj ax' | 65 mm |
| Capul revolver | da |
| Deplasarea pe axa X | 210 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 560 mm |
| Viteza axului | 0 - 4500 /min. |
| Geutatea mașinii | 2950 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 2700x1700x1900 mm |
| Axa C | ° |
| An fabricație: | 2007 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Mazatrol | MATRIX NEXUS |
| Diametrul de strunjire | 350 mm |
| Lungimea de strunjire | 1021 mm |
| Batiu inclinat/oblic | da |
| Alezaj ax' | ano mm |
| Capul revolver | nu |
| Diametrul maxim al piesei de lucru | 380 mm |
| Viteza axului | 0 - 5000 /min. |
| Contra-ax | da |
| Puterea motorului principal | 26 kW |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 12 |
| An fabricație: | 2008 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Fanuc | |
| Diametrul de strunjire | 350 mm |
| Lungimea de strunjire | 650 mm |
| Batiu inclinat/oblic | nu |
| Alezaj ax' | 42 mm |
| Capul revolver | nu |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 3000x1700x1500 mm |
| Geutatea mașinii | 2200 kg |
| Viteza axului | 1 - 3500 /min. |
| Diametru periferic peste ghidaje | 196 mm |