| Diametrul de strunjire | 1250 mm |
| 3000 | |
| Batiu inclinat/oblic | nu |
| Alezaj ax' | mm |
| nu | |
| 900 | |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 14 000 kg |
| 8000 x 2100 x 3000 | |
| 16 350 |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
control system: Heidenhain manual plus 4110
Accessories: face plate including handles, support (lunette), raised knife head, universal chuck
Overhaul including major modernization (retrofix) on CNC control including automatic central lubrication of axes + hydraulic systems, water cooling, conductive rollers with brushes for the system of possible welding of the workpiece and complete protection against flying chips in 2010.
The machine is functional and operable. It is possible to try it under power.
With documentation, service history and documents on revisions and maintenance.
| An fabricație: | 1967 |
| Sistem de control | nu |
| Diametrul de strunjire | 1250 mm |
| 3000 | |
| Batiu inclinat/oblic | nu |
| Alezaj ax' | 120 mm |
| nu | |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 16000 kg |
| 1000 | |
| 7500x2500x2100 | |
| 25000 |
| An fabricație: | 2014 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Fanuc | 0i Mate - MD |
| Diametrul de strunjire | mm |
| 600 | |
| Batiu inclinat/oblic | nu |
| Alezaj ax' | 180 mm |
| nu | |
| 600 | |
| Diametrul maxim al piesei de lucru | 1000 mm |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 3000 kg |
| Puterea motorului principal | 11 kW |
| 2 - 160 | |
| 3000x1500x1500 | |
| 4000 |
| An fabricație: | 2011 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Heidenhain | Manual Plus 4110 |
| Diametrul de strunjire | 820 mm |
| 2000 | |
| Batiu inclinat/oblic | nu |
| Alezaj ax' | 128 mm |
| nu | |
| 0 - 1800 | |
| 530 | |
| 820 | |
| Puterea motorului principal | 28/22 kW |
| 4900 | |
| 4000x1800x1863 |
| An fabricație: | 0 |
| Sistem de control | da |
| Diametrul de strunjire | mm |
| 10000 | |
| Batiu inclinat/oblic | nu |
| Alezaj ax' | mm |
| nu | |
| 2400 | |
| 2020 | |
| Distanța dintre vârfuri | 10200 mm |
| 16760 x 3260 | |
| 60000 |
| An fabricație: | 2002 |
| Sistem de control | da |
| 2402 | |
| Diametrul de strunjire | 815 mm |
| 2000 | |
| Batiu inclinat/oblic | nu |
| Alezaj ax' | 137 mm |
| nu | |
| 5800 | |
| 4625 x 2250 x 1795 | |
| Deplasarea pe axa X | 450 mm |