| Forța nominală de deformare a presei | 250 t |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 1120 x 800 mm |
| Cursa maximă a berbecului | 30 mm |
| Dimensiunile berbecului | 800 x 475 mm |
| Ajustarea berbecului | 110 mm |
| Inălțimea bridei/clemei | 360 mm |
| Puterea motorului principal | 20 kW |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 1350 x 2550 x 2915 mm |
| Geutatea mașinii | 12 880 kg |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
The machine is in good condition; testing is possible.
The VSS LE 250 C eccentric press represents a robust solution for precise shearing and forming operations in industrial production. With its high frame rigidity, this machine is ideal for the efficient processing of sheet metal parts and demanding stampings. Its main benefits are reliability and versatility when integrated into production processes. Thanks to a modernization carried out in 2016, it offers stable performance and precision, making it an effective tool for increasing productivity in press shops and toolrooms requiring high forming force.
| An fabricație: | 0 |
| Forța nominală de deformare a presei | 100 t |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | mm |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 1982 |
| Forța nominală de deformare a presei | 160 t |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 1000 x 740 mm |
| Cursa maximă a berbecului | 25-160 mm |
| Dimensiunile berbecului | 710 x 425 mm |
| Ajustarea berbecului | 100 mm |
| Inălțimea bridei/clemei | 455 mm |
| Puterea motorului principal | 11 kW |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 1380 x 1950 x 3350 mm |
| Geutatea mașinii | 12 000 kg |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 0 |
| Forța nominală de deformare a presei | 100 t |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 1000x640 mm |
| Geutatea mașinii | 10600 kg |
| Ajustarea berbecului | 90 mm |
| Numărul de curse | 75-150 /min |
| Puterea motorului principal | 6/10 kW |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 1725 x 2230 x 2970 mm |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 1983 |
| Forța nominală de deformare a presei | 250 t |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 1120 x 800 mm |
| Cursa culisei | 24-180 mm |
| Ajustarea berbecului | 125 mm |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 1520 x 2770 x 3760 mm |
| Geutatea mașinii | 18 060 kg |
| Numărul de curse | 45 /min |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 1977 |
| Forța nominală de deformare a presei | 100 t |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 1000 x 640 mm |
| Ajustarea berbecului | 90 mm |
| Numărul de curse | 75-150 /min |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 1725 x 2230 x 2970 mm |
| Geutatea mașinii | 10600 kg |
| Cursa maximă a berbecului | 10-125 mm |
| Sistem de control | nu |