| Lungimea maximă a piesei de lucru | 3000 mm |
| Lătimea maximă a piesei de lucru | 1500 mm |
| Grosimea maximă a tablei | 12 mm |
| Puterea laserului | 750 W |
| Fiber | da |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
The machine is in good condition. Can be tested under power.
Almost unused.
This compact fiber laser Hel Europe HEL-3015C-Y750 represents an efficient solution for precision sheet metal cutting in small and medium-sized operations. Thanks to modern Fiber technology, it excels with high beam stability and energy efficiency when processing metal materials. The device is ideal for custom production requiring reliability and a clean cut. This configuration offers a balanced ratio between acquisition costs and performance, significantly increasing productivity when cutting thin and medium-thickness materials.
| An fabricație: | 2007 |
| Lungimea maximă a piesei de lucru | 3000 mm |
| Lătimea maximă a piesei de lucru | 1500 mm |
| Grosimea maximă a tablei | 20 mm |
| Puterea laserului | 3200 W |
| Fiber | nu |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 900 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 8800 x 6010 x 2400 mm |
| Geutatea mașinii | 12000 kg |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 2019 |
| Lungimea maximă a piesei de lucru | 3000 mm |
| Lătimea maximă a piesei de lucru | 1500 mm |
| Grosimea maximă a tablei | 15 mm |
| Puterea laserului | 4000 W |
| Fiber | da |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 890 kg |
| Geutatea mașinii | 13000 kg |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 2005 |
| Lungimea maximă a piesei de lucru | 3000 mm |
| Lătimea maximă a piesei de lucru | 1500 mm |
| Grosimea maximă a tablei | 12 mm |
| Puterea laserului | 2000 W |
| Consumul total de energie | 71 kVA |
| Geutatea mașinii | 11500 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 9800x5300x2000 mm |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 2018 |
| Lungimea maximă a piesei de lucru | 4000 mm |
| Lătimea maximă a piesei de lucru | 2000 mm |
| Grosimea maximă a tablei | 20 mm |
| Puterea laserului | 4000 W |
| Fiber | nu |
| Geutatea mașinii | 14500 kg |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 2011 |
| Lungimea maximă a piesei de lucru | 3000 mm |
| Lătimea maximă a piesei de lucru | 1500 mm |
| Grosimea maximă a tablei | 25 mm |
| Puterea laserului | 4000 W |
| Fiber | da |
| Sistem de control Siemens | Sinumerik 840 D |
| Suprafața de prindere/fixare a mesei | 3000 x 1500 mm |
| Deplasarea pe axa X | 3000 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 1500 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 115 mm |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 900 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 9300 x 4600 x 2400 mm |
| Geutatea mașinii | 12 000 kg |
| Sistem de control | nu |