| Diametrul maxim al piesei de lucru | 457 mm |
| Modul | 8,5 - |
| Geutatea mașinii | 3400 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 1 900 × 1 350 × 2 100 mm mm |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
Machine in good technical condition, can be plugged and tested.
Producer: Drummond
The Drummond Maxicut 3A gear shaper is a reliable solution for precision gear manufacturing in industrial environments. This machine is ideal for operations requiring high rigidity and stability when cutting both internal and external gears. Key benefits include its robust construction and good technical condition, allowing for immediate integration into production with the possibility of testing. Thanks to its versatility, it is well-suited for workshops focused on both single-piece and series production of mechanical drives.
| An fabricație: | 0 |
| Sistem de control | nu |
| Diametrul maxim al piesei de lucru | 500 mm |
| Modul | 6 - |
| Puterea motorului principal | 3 kW |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 2100x1000x2100 mm |
| Geutatea mașinii | 3500 kg |
| An fabricație: | 0 |
| Sistem de control | nu |
| Diametrul maxim al piesei de lucru | 200 mm |
| Modul | 1-4 - |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 1350x950x1720 mm |
| Geutatea mașinii | 1800 kg |
| An fabricație: | 0 |
| Sistem de control | nu |
| Diametrul maxim al piesei de lucru | 125 mm |
| Modul | 4 - |
| An fabricație: | 1993 |
| Sistem de control | nu |
| Diametrul maxim al piesei de lucru | 280 mm |
| Modul | 7 - |
| Geutatea mașinii | 2100 kg |
| An fabricație: | 0 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Siemens | |
| Diametrul maxim al piesei de lucru | 125 mm |
| Modul | 4 - |