| Sistem de control Mitsubishi | |
| Suprafața de prindere/fixare a mesei | 1300 x 610 mm |
| Deplasarea pe axa X | 1140 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 610 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 810 mm |
| Viteza axului | 1 - 15000 /min. |
| Numărul axelor acționate | 5 |
| Răcire prin ax | da |
| Presiunea de răcire | 20 bar |
| Conicitatea axului | ISO 40 . |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 24 |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
The machine is in good condition; testing is possible.
The Pinnacle BX 300 A vertical machining center represents a high-performance five-axis solution for precise and complex milling operations. Thanks to its rigid construction and advanced Mitsubishi control system, it is ideal for producing geometrically demanding parts and molds where maximum precision and machining efficiency are required. The machine combines a high-speed spindle with internal cooling, ensuring optimal cutting conditions, extending tool life, and increasing the overall productivity of your engineering production.
| An fabricație: | 2025 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Heidenhain | TNC 620 |
| Suprafața de prindere/fixare a mesei | 1300 x 600 mm |
| Deplasarea pe axa X | 1000 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 600 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 660 mm |
| Viteza axului | 0 - 10000 /min. |
| Numărul axelor acționate | 3 |
| Răcire prin ax | da |
| Presiunea de răcire | 20 bar |
| Conicitatea axului | ISO 40 . |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | š3000 (včetně van) x d2700 x v2940mm mm |
| Geutatea mașinii | 5500 kg |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 24 |
| An fabricație: | 2005 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Heidenhain | TNC 530 |
| Suprafața de prindere/fixare a mesei | 600x1000 mm |
| Deplasarea pe axa X | 630 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 560 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 560 mm |
| Viteza axului | 0 - 12000 /min. |
| Numărul axelor acționate | 5 |
| Răcire prin ax | da |
| Conicitatea axului | HSK 63 . |
| Diametrul mesei | 600 mm |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 24 |
| Puterea motorului principal | 15/10 kW |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 500 kg |
| Geutatea mașinii | 7500 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | cca 3000x2880x2340 (přepravní výška) mm |
| An fabricație: | 2024 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Heidenhain | TNC 620 |
| Suprafața de prindere/fixare a mesei | 1300 x 600 mm |
| Deplasarea pe axa X | 1000 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 600 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 660 mm |
| Viteza axului | 0 - 10000 /min. |
| Numărul axelor acționate | 3 |
| Răcire prin ax | da |
| Presiunea de răcire | 20 bar |
| Conicitatea axului | ISO 40 . |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 2700 x 3000 x 2940 mm |
| Geutatea mașinii | 5500 kg |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 24 |
| An fabricație: | 2011 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Heidenhain | TNC 530 |
| Suprafața de prindere/fixare a mesei | 1300 x 600 mm |
| Deplasarea pe axa X | 1016 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 610 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 710 mm |
| Viteza axului | 0 - 10000 /min. |
| Numărul axelor acționate | 3 |
| Răcire prin ax | da |
| Presiunea de răcire | bar |
| Conicitatea axului | ISO 40 . |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 24 |
| Geutatea mașinii | 5500 kg |
| An fabricație: | 2022 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Haas | |
| Suprafața de prindere/fixare a mesei | 500 mm |
| Deplasarea pe axa X | 762 mm |
| Deplasarea pe axa Y | 508 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 508 mm |
| Viteza axului | 0 - 8100 /min. |
| Numărul axelor acționate | 5 |
| Răcire prin ax | da |
| Presiunea de răcire | 20 bar |
| Conicitatea axului | ISO 40 . |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 30+1 |
| Axa B | -35/120 ° |
| Axa C | 360 ° |
| Încărcarea maximă a mesei | 300 kg |
| Cuplul maxim al axului | 122 Nm |
| Geutatea mașinii | 6463 kg |