| Largo max. de pieza trabajada | 6000 mm |
| Máx. anchura pieza mecanizada | 2500 mm |
| Grosor máx. del material cortado | 35 mm |
| Tipo de corte | Kombinovaný |
| Peso de la máquina | 4800 kg |
| Dimensiones largo x ancho x alto | 7 500 × 4 200 × 1 900 mm mm |
Sujeto a cambio de parámetros técnicos.
The machine is in very good condition, it is possible to try it out by appointment.
This used JANTAR 2 portal cutting machine represents a reliable and effective solution for precise shape cutting of materials. The machine is ideal for use in metalworking and locksmithing operations, where the emphasis is on productivity and high utilization of the cutting area. Thanks to its portal design, it ensures stable torch guidance and cutting accuracy even under long-term load. This is a proven technology for economical sheet metal cutting, which optimizes production costs and increases workshop flexibility. The machine is in good condition and can be retested.
| Año de fabricación: | 2002 |
| Largo max. de pieza trabajada | 8000 mm |
| Grosor máx. de la chapa | 30 mm |
| Máx. anchura pieza mecanizada | 2000 mm |
| Sistema de control | No |
| Año de fabricación: | 2004 |
| Largo max. de pieza trabajada | 3000 mm |
| Máx. anchura pieza mecanizada | 1500 mm |
| Grosor máx. del material cortado | 15 mm |
| Tipo de corte | Plasma |
| Sistema de control | No |
| Año de fabricación: | 2024 |
| Largo max. de pieza trabajada | 1660 mm |
| Máx. anchura pieza mecanizada | 630 mm |
| Grosor máx. del material cortado | 20 mm |
| Tipo de corte | Plasma |
| Peso de la máquina | 7000 kg |
| Dimensiones largo x ancho x alto | 6000x4000x3000 mm |
| Sistema de control | No |
| Año de fabricación: | 2023 |
| Largo max. de pieza trabajada | mm |
| Máx. anchura pieza mecanizada | mm |
| Grosor máx. del material cortado | mm |
| Tipo de corte | |
| Sistema de control | No |
| Año de fabricación: | 0 |
| Largo max. de pieza trabajada | 6000 mm |
| Máx. anchura pieza mecanizada | 3000 mm |
| Grosor máx. del material cortado | mm |
| Tipo de corte | Plasma |
| Dimensiones de chapa | 4000x2000 mm |
| Sistema de control | No |