| A munkadarab maximális hoszúsága | 6000 mm |
| A munkadarab max. szélessége | 2500 mm |
| A vágandó anyag max. vastagsága | 35 mm |
| Type of vágás | Kombinovaný |
| A gép súlya | 4800 kg |
| Méretek hossz.×szél.×mag. | 7 500 × 4 200 × 1 900 mm mm |
Műszaki paraméterek változásának a joga fenntartva.
The machine is in very good condition, it is possible to try it out by appointment.
This used JANTAR 2 portal cutting machine represents a reliable and effective solution for precise shape cutting of materials. The machine is ideal for use in metalworking and locksmithing operations, where the emphasis is on productivity and high utilization of the cutting area. Thanks to its portal design, it ensures stable torch guidance and cutting accuracy even under long-term load. This is a proven technology for economical sheet metal cutting, which optimizes production costs and increases workshop flexibility. The machine is in good condition and can be retested.
| Gyártás éve: | 2002 |
| A munkadarab maximális hoszúsága | 8000 mm |
| Max. lemezvastagság | 30 mm |
| A munkadarab max. szélessége | 2000 mm |
| Vezérlőrendszer | nem |
| Gyártás éve: | 2004 |
| A munkadarab maximális hoszúsága | 3000 mm |
| A munkadarab max. szélessége | 1500 mm |
| A vágandó anyag max. vastagsága | 15 mm |
| Type of vágás | Plasma |
| Vezérlőrendszer | nem |
| Gyártás éve: | 2024 |
| A munkadarab maximális hoszúsága | 1660 mm |
| A munkadarab max. szélessége | 630 mm |
| A vágandó anyag max. vastagsága | 20 mm |
| Type of vágás | Plasma |
| A gép súlya | 7000 kg |
| Méretek hossz.×szél.×mag. | 6000x4000x3000 mm |
| Vezérlőrendszer | nem |
| Gyártás éve: | 2023 |
| A munkadarab maximális hoszúsága | mm |
| A munkadarab max. szélessége | mm |
| A vágandó anyag max. vastagsága | mm |
| Type of vágás | |
| Vezérlőrendszer | nem |
| Gyártás éve: | 0 |
| A munkadarab maximális hoszúsága | 6000 mm |
| A munkadarab max. szélessége | 3000 mm |
| A vágandó anyag max. vastagsága | mm |
| Type of vágás | Plasma |
| A lemez mérete | 4000x2000 mm |
| Vezérlőrendszer | nem |