| Max. Schnittlänge | 3150 mm |
| Max. Blechdicke | 25 mm |
| Antrieb einer Schere | Hydraulický |
| Maschinenabmessungen L x B x H | 4150 x 2650 x 2650 mm |
| Maschinengewicht | 25 000 kg |
Änderungen und Irrtümer in den technischen Daten, Angaben und Preisen sowie Zwischenverkauf vorbehalten.
The machine is in good condition; testing is possible.
The CNTA 3150/25 A hydraulic plate shears from the renowned manufacturer Stroje a zariadenia Piesok represent a robust solution for precise and powerful sheet metal cutting in engineering production. This machine is ideal for operations requiring reliability during the heavy-duty cutting of thick materials. Thanks to their design and hydraulic drive, the shears ensure high rigidity and stability, which directly translates into the quality and geometric accuracy of the cut, thereby increasing the efficiency of material preparation for further processing.
| Baujahr: | 2011 |
| Kontrollsystem | nein |
| Max. Schnittlänge | 3100 mm |
| Max. Blechdicke | 6 mm |
| Antrieb einer Schere | Hydraulický |
| Hauptmotorleistung | 11 kW |
| Hubanzahl | 20 /min |
| Maschinengewicht | 5500 kg |
| Maschinenabmessungen L x B x H | 3900x2560x1560 mm |
| Baujahr: | 1990 |
| Kontrollsystem | ja |
| Max. Schnittlänge | 3150 mm |
| Max. Blechdicke | 16 mm |
| Antrieb einer Schere | Hydraulický |
| Hauptmotorleistung | 43 kW |
| Maschinenabmessungen L x B x H | 4240 x 2520 x 2570 mm |
| Maschinengewicht | 16 300 kg |
| Baujahr: | 0 |
| Kontrollsystem | nein |
| Max. Schnittlänge | 1250 mm |
| Max. Blechdicke | 3 mm |
| Antrieb einer Schere | Mechanický |
| Hinteranschlag | 500 mm |
| Hauptmotorleistung | 2,2 kW |
| Maschinenabmessungen L x B x H | 1620x1403x1190 mm |
| Maschinengewicht | 1600 kg |
| Baujahr: | 0 |
| Max. Schnittlänge | 1250 mm |
| Max. Blechdicke | 3 mm |
| Antrieb einer Schere | Mechanický |
| Kontrollsystem | nein |
| Baujahr: | 2000 |
| Kontrollsystem | ja |
| Steuerung Haco | |
| Max. Schnittlänge | 3050 mm |
| Max. Blechdicke | 8 mm |
| Antrieb einer Schere | Hydraulický |