| Max. Schnittlänge | 3100 mm |
| Max. Blechdicke | 6 mm |
| Antrieb einer Schere | Hydraulický |
| Hauptmotorleistung | 11 kW |
| Maschinengewicht | 7250 kg |
| Maschinenabmessungen L x B x H | 4980 x 2200 x 2225 mm |
Änderungen und Irrtümer in den technischen Daten, Angaben und Preisen sowie Zwischenverkauf vorbehalten.
The machine is in good condition; testing is possible.
These ERMAKSAN CNC HVR 3100 x 6 hydraulic guillotine shears represent a modern solution for precise sheet metal cutting in metal fabrication. Thanks to the advanced CNC control system, they allow for quick machine setup and efficient material processing with high repeatability. The machine is ideal for operations requiring reliability and clean cuts in medium-duty applications. Its robust construction ensures stability during operation, while intuitive controls increase the overall productivity of your workshop or production facility.
| Baujahr: | 2011 |
| Kontrollsystem | nein |
| Max. Schnittlänge | 3100 mm |
| Max. Blechdicke | 6 mm |
| Antrieb einer Schere | Hydraulický |
| Hauptmotorleistung | 11 kW |
| Hubanzahl | 20 /min |
| Maschinengewicht | 5500 kg |
| Maschinenabmessungen L x B x H | 3900x2560x1560 mm |
| Baujahr: | 1990 |
| Kontrollsystem | ja |
| Max. Schnittlänge | 3150 mm |
| Max. Blechdicke | 16 mm |
| Antrieb einer Schere | Hydraulický |
| Hauptmotorleistung | 43 kW |
| Maschinenabmessungen L x B x H | 4240 x 2520 x 2570 mm |
| Maschinengewicht | 16 300 kg |
| Baujahr: | 0 |
| Kontrollsystem | nein |
| Max. Schnittlänge | 1250 mm |
| Max. Blechdicke | 3 mm |
| Antrieb einer Schere | Mechanický |
| Hinteranschlag | 500 mm |
| Hauptmotorleistung | 2,2 kW |
| Maschinenabmessungen L x B x H | 1620x1403x1190 mm |
| Maschinengewicht | 1600 kg |
| Baujahr: | 0 |
| Max. Schnittlänge | 1250 mm |
| Max. Blechdicke | 3 mm |
| Antrieb einer Schere | Mechanický |
| Kontrollsystem | nein |
| Baujahr: | 2000 |
| Kontrollsystem | ja |
| Steuerung Haco | |
| Max. Schnittlänge | 3050 mm |
| Max. Blechdicke | 8 mm |
| Antrieb einer Schere | Hydraulický |