We are sorry. This product is no longer available. Below you can choose from the similar products.
Show products in the same category
| YOM: | 2010 |
| Control system | YES |
| Control system Siemens | 802 D si |
| Max. diameter of workpiece | 3300 mm |
| Clamping diameter of rotary table | 3000 mm |
| Max. load of table | 18000 kg |
| Max. workpiece height | 2300 mm |
| Ram travel (Z) | mm |
| Ram size | 224 x 224 mm |
| Driven Tools | NO |
| Tool magazine | |
| Main motor power | 55 kW |
| Machine dimensions l x w x h | 5600x5300x5400 mm |
| Machine weight | 48000 kg |
| YOM: | 0 |
| Control system | NO |
| Max. diameter of workpiece | 3300 mm |
| Clamping diameter of rotary table | 3000 mm |
| Max. load of table | 18000 kg |
| Max. workpiece height | 2300 mm |
| Ram travel (Z) | mm |
| Ram size | 224 x 224 mm |
| Driven Tools | NO |
| Tool magazine | NO |
| Working feed | 0.05-5 mm/min |
| Rapid feed | 2.5 m/min |
| Main motor power | 55 kW |
| Machine dimensions l x w x h | 5600x5300x5400 mm |
| Machine weight | 48000 kg |
| Table rotation | 1 - 92 /min |
| YOM: | 1985 |
| Control system | NO |
| Max. diameter of workpiece | 3300 mm |
| Clamping diameter of rotary table | 3000 mm |
| Max. load of table | 18000 kg |
| Max. workpiece height | 2300 mm |
| Ram travel (Z) | mm |
| Ram size | 224 x 224 mm |
| Driven Tools | NO |
| Tool magazine | NO |
| Working feed | 0.05-5 mm/min |
| Rapid feed | 2.5 m/min |
| Main motor power | 55 kW |
| Machine dimensions l x w x h | 5600x5300x5400 mm |
| Machine weight | 48000 kg |
| Table rotation | 1 - 92 /min |
| YOM: | 0 |
| Control system | NO |
| Max. diameter of workpiece | 1700 mm |
| Clamping diameter of rotary table | 1620 mm |
| Max. load of table | 5000 kg |
| Max. workpiece height | 1300 mm |
| Ram travel (Z) | 630 mm |
| Ram size | mm |
| Driven Tools | NO |
| Tool magazine | NO |
| Main motor power | 37 kW |
| Machine dimensions l x w x h | 4550 x 2670 x 4650 mm |
| Machine weight | 20000 kg |
| YOM: | 0 |
| Control system | NO |
| Max. diameter of workpiece | 2438 mm |
| Clamping diameter of rotary table | 2133 mm |
| Max. load of table | 36287 kg |
| Max. workpiece height | mm |
| Ram travel (Z) | mm |
| Ram size | mm |
| Driven Tools | NO |
| Tool magazine | NO |
| Spindle speed | - /min. |
| Table rotation | 0 - 1194 /min |
| YOM: | 1984 |
| Control system | NO |
| Max. diameter of workpiece | 8000 mm |
| Clamping diameter of rotary table | 7100 mm |
| Max. load of table | 125 000 kg |
| Max. workpiece height | 3200 mm |
| Ram travel (Z) | 2000 mm |
| Ram size | mm |
| Driven Tools | NO |
| Tool magazine | NO |
| Machine dimensions l x w x h | 8615 x 17600 x 9800 mm |
| Machine weight | 258 000 kg |
| YOM: | 2010 |
| Control system | YES |
| Control system Siemens | Sinumerik 840 D |
| Max. diameter of workpiece | 3000 mm |
| Clamping diameter of rotary table | 3200 mm |
| Max. load of table | 3000 kg |
| Max. workpiece height | 1435 mm |
| Ram travel (Z) | 1500 mm |
| Ram size | 240x240 mm |
| Driven Tools | YES |
| Tool magazine | YES |
| Number of positions in magazine | 37 |
| Machine weight | 70000 kg |
| YOM: | 1965 |
| Control system | NO |
| Max. diameter of workpiece | 5000 mm |
| Clamping diameter of rotary table | 4500 mm |
| Max. load of table | 100-127000 kg |
| Max. workpiece height | 2500 mm |
| Ram travel (Z) | mm |
| Ram size | mm |
| Driven Tools | NO |
| Tool magazine | NO |
| Machine dimensions l x w x h | 6600x11400x8400 mm |
| YOM: | 1985 |
| Control system | NO |
| Max. diameter of workpiece | 3300 mm |
| Clamping diameter of rotary table | 3000 mm |
| Max. load of table | 18000 kg |
| Max. workpiece height | 2300 mm |
| Ram travel (Z) | mm |
| Ram size | 224 x 224 mm |
| Driven Tools | NO |
| Tool magazine | NO |
| Working feed | 0.05-5 mm/min |
| Rapid feed | 2.5 m/min |
| Main motor power | 55 kW |
| Machine dimensions l x w x h | 5600x5300x5400 mm |
| Machine weight | 48000 kg |
| Table rotation | 1 - 92 /min |