| 2500 x 1250 | |
| Rated deformation force press | 20 t |
| 13000 | |
| Total input | 19 kVA |
Subject to change of technical parameters.
The machine is in very good condition; testing is possible.
This AMADA AE250NT punching and perforating machine represents a highly efficient solution for precise forming and perforation of sheet metal parts. Thanks to its modern design and the proven technology of the AE series, it enables high productivity while maintaining low operating costs. The machine is ideal for custom production requiring quick setup changes and precise processing of complex shapes. Investing in this model brings reliability and stability to your manufacturing process.
| YOM: | 2001 |
| 1020 x 2540 | |
| Rated deformation force press | 20 t |
| Max. plate thickness | 6 mm |
| Max. weight of workpiece | 100 kg |
| Machine dimensions l x w x h | 4460 x 2750 x 2130 mm |
| Control system | YES |
| Control system Fanuc |
| YOM: | 2014 |
| 1500x3000 | |
| Rated deformation force press | 22 t |
| YES | |
| 20 | |
| Max. plate thickness | 6 mm |
| Control system | NO |
| YOM: | 2017 |
| 2000x500 | |
| Rated deformation force press | 30 t |
| 500x500 | |
| 3000 | |
| Control system | NO |
| YOM: | 2011 |
| 2500x1250 | |
| Rated deformation force press | 16,5 t |
| YES | |
| 18 | |
| 2000 | |
| Max. plate thickness | 6 mm |
| Control system | NO |
| YOM: | 1999 |
| 1250 x 1250 | |
| Rated deformation force press | 20 t |
| Main motor power | 15 kW |
| Max. thickness cutting material | 4,5-6 mm |
| 17 000 | |
| Control system | NO |