| Control system Yasnac | |
| Turn table diameter | 450 mm |
| Turning lenght | 380 mm |
| Sloping bed | YES |
| Spindle bore | 51 mm |
| Turret head | YES |
| Travel X-axis | 215 mm |
| Travel Y-axis | 400 mm |
| Machine weight | 4300 kg |
Subject to change of technical parameters.
The machine is in good technical condition possibile to test on power.