| 410 | |
| Distance between centres | 1000 mm |
| Max. weight of workpiece | 1000 kg |
| 225 | |
| 12 - 2000 | |
| 7,5 | |
| 3595x1100x1525 | |
| 2600 | |
| Spindle bore | 77 mm |
| Total input | 12 kVA |
Subject to change of technical parameters.
The machine is after a complete overhaul.
Inventory of repairs on request.
12 months warranty.
| YOM: | 0 |
| 630 | |
| Distance between centres | 3000 mm |
| Max. weight of workpiece | kg |
| 340 | |
| 315 | |
| Spindle bore | 72 mm |
| 10 - 1000 | |
| 7.5 | |
| Control system | NO |
| YOM: | 1979 |
| 710 | |
| Distance between centres | 2000 mm |
| Max. weight of workpiece | 850 kg |
| 420 | |
| 10 - 1000 | |
| 7,5 | |
| 3000 | |
| 4000x1440x1560 | |
| Control system | NO |
| YOM: | 1994 |
| 630 | |
| Distance between centres | 2000 mm |
| Max. weight of workpiece | kg |
| 340 | |
| 7.5 | |
| 4000 x 1400 x 1520 | |
| 2960 | |
| Control system | NO |
| YOM: | 1978 |
| 710 | |
| 4000 | |
| 420 | |
| 90 - 1000 | |
| 6000x1440x1560 | |
| 3500 | |
| Control system | NO |
| YOM: | 2005 |
| 500 | |
| Distance between centres | 2000 mm |
| Max. weight of workpiece | 300 kg |
| 270 | |
| Spindle bore | 52 mm |
| 22 - 2000 | |
| 5,5 | |
| 3640x1100x1580 | |
| 1940 | |
| Control system | NO |