We are sorry. This product is no longer available. Below you can choose from the similar products.
Show products in the same category
| YOM: | 2006 |
| Control system | YES |
| Simatic S 5 | |
| Max. length of grinding | 600 mm |
| 400 | |
| Max. workpiece height | 375 mm |
| Spindle bearing grinders | Horizontální |
| cca 3000x2700x2500 | |
| cca 2100 |
| YOM: | 2008 |
| Control system | YES |
| Max. length of grinding | 1000 mm |
| 500 | |
| Max. workpiece height | 500 mm |
| Spindle bearing grinders | Horizontální |
| 1000x5000 | |
| 4 500 |
| YOM: | 2008 |
| Control system | NO |
| Max. length of grinding | 10000 mm |
| 1795 | |
| Max. workpiece height | 1200 mm |
| Spindle bearing grinders | Vertikální |
| 70000 | |
| 25200x10000x5100 | |
| Max. weight of workpiece | 4t/m (40.000kg) kg |
| Max. dimensions of workpiece | 10000x1600 mm |
| YOM: | 2005 |
| Control system | YES |
| Max. length of grinding | 1500 mm |
| 700 | |
| Max. workpiece height | mm |
| Spindle bearing grinders | Horizontální |
| 18 |
| YOM: | 0 |
| Control system | NO |
| Max. length of grinding | 1000 mm |
| 300 | |
| Max. workpiece height | 350 mm |
| Spindle bearing grinders | Horizontální |
| Table dimensions | 300x1000 mm |
| 7,5 | |
| 4100x1910x2120 | |
| 3000 |
| YOM: | 1984 |
| Control system | NO |
| Max. length of grinding | 2000 mm |
| 650 | |
| Max. workpiece height | 550 mm |
| Spindle bearing grinders | Horizontální |
| 15500 | |
| 6000x2400x2900 |
| YOM: | 0 |
| Control system | NO |
| Max. length of grinding | 1000 mm |
| 320 | |
| Max. workpiece height | 350 mm |
| Spindle bearing grinders | Horizontální |
| 4 | |
| Total input | 6,8 kVA |
| 4100 x 1750 x 2125 | |
| 3200 |
| YOM: | 2004 |
| Control system | YES |
| Max. length of grinding | 1000 mm |
| 600 | |
| Max. workpiece height | 400 mm |
| Spindle bearing grinders | Horizontální |
| 10 | |
| 1000 | |
| Grinding spindle speed | 0 - 1500 /min |
| 3550x2320x2660 |
| YOM: | 0 |
| Control system | NO |
| Max. length of grinding | 1500 mm |
| 300 | |
| Max. workpiece height | 350 mm |
| Spindle bearing grinders | Horizontální |
| Table dimensions | 300x1000 mm |
| 7,5 | |
| 4100x1910x2120 | |
| 6000 |
| YOM: | 1983 |
| Control system | NO |
| Max. length of grinding | 2000 mm |
| 700 | |
| 700x2000 | |
| 14300 |
| YOM: | 0 |
| Control system | NO |
| Max. length of grinding | 1000 mm |
| 320 | |
| Max. workpiece height | 350 mm |
| Spindle bearing grinders | Horizontální |
| 4 | |
| Total input | 6,8 kVA |
| 4100 x 1750 x 2125 | |
| 3200 |
| YOM: | 1972 |
| Control system | YES |
| Max. length of grinding | 4000 mm |
| 500-900 | |
| Max. workpiece height | mm |
| Spindle bearing grinders | |
| 0 - 1400 | |
| 11000 | |
| 11 |