| Система управления Heidenhain | TNC 430 |
| 1250 x 710 | |
| Передвижение по оси X | 880 mm |
| 630 | |
| 630 | |
| 20 - 12000 | |
| Кол-во управляемых осей | 4 |
| Да | |
| 40 | |
| SK 40 | |
| Да | |
| 32 | |
| 8 000 | |
| Мощность гл. электромотора | 15 kW |
| Размеры ДхШхВ | 4000 x 4000 x 2500 mm |
Компания не несет ответственности за любые неточности или пробелы в информации на данном Сайте
Chip conveyor
Hexagon optical workpiece probe
Machine measurement report available.
Inspection possible.
The DMG DMU 80 T vertical machining center is an ideal solution for precise and efficient milling operations in toolrooms and series production. Thanks to its design with four controlled axes and a modern Heidenhain control system, it allows for the machining of complex parts with high stability. The machine is equipped with a high-performance spindle and effective through-spindle cooling, which significantly improves surface quality and extends tool life. This combination of performance and flexibility ensures maximum productivity for your operations.
| Год изготовления: | 2025 |
| ЧПУ | Да |
| Система управления Heidenhain | TNC 620 |
| 1300 x 600 | |
| Передвижение по оси X | 1000 mm |
| 600 | |
| 660 | |
| 0 - 10000 | |
| Кол-во управляемых осей | 3 |
| Да | |
| 20 | |
| ISO 40 | |
| Размеры ДхШхВ | š3000 (včetně van) x d2700 x v2940mm mm |
| 5500 | |
| Да | |
| 24 |
| Год изготовления: | 2005 |
| ЧПУ | Да |
| Система управления Heidenhain | TNC 530 |
| 600x1000 | |
| Передвижение по оси X | 630 mm |
| 560 | |
| 560 | |
| 0 - 12000 | |
| Кол-во управляемых осей | 5 |
| Да | |
| HSK 63 | |
| 600 | |
| 24 | |
| Мощность гл. электромотора | 15/10 kW |
| Макс. масса заготовки | 500 kg |
| 7500 | |
| Размеры ДхШхВ | cca 3000x2880x2340 (přepravní výška) mm |
| Год изготовления: | 2024 |
| ЧПУ | Да |
| Система управления Heidenhain | TNC 620 |
| 1300 x 600 | |
| Передвижение по оси X | 1000 mm |
| 600 | |
| 660 | |
| 0 - 10000 | |
| Кол-во управляемых осей | 3 |
| Да | |
| 20 | |
| ISO 40 | |
| Размеры ДхШхВ | 2700 x 3000 x 2940 mm |
| 5500 | |
| Да | |
| 24 |
| Год изготовления: | 2011 |
| ЧПУ | Да |
| Система управления Heidenhain | TNC 530 |
| 1300 x 600 | |
| Передвижение по оси X | 1016 mm |
| 610 | |
| 710 | |
| 0 - 10000 | |
| Кол-во управляемых осей | 3 |
| Да | |
| ISO 40 | |
| Да | |
| 24 | |
| 5500 |
| Год изготовления: | 2022 |
| ЧПУ | Да |
| Система управления Haas | |
| 500 | |
| Передвижение по оси X | 762 mm |
| 508 | |
| 508 | |
| 0 - 8100 | |
| Кол-во управляемых осей | 5 |
| Да | |
| 20 | |
| ISO 40 | |
| Да | |
| 30+1 | |
| -35/120 | |
| Ось C | 360 ° |
| 300 | |
| 122 | |
| 6463 |