| Система управления Haco | |
| Макс. длина реза | 4050 mm |
| Макс. толщина листа | 8 mm |
| Типа привода ножниц | Hydraulický |
| Перемещение заднего упора | 1000 mm |
Компания не несет ответственности за любые неточности или пробелы в информации на данном Сайте
The machine is in excellent technical condition, with only 720 hours worked. Testing under power is possible.
These HACO HSLX 4008 hydraulic guillotine shears represent the ideal solution for precise and efficient sheet metal cutting in engineering production. Thanks to the modern Haco control system, they allow for easy adjustment of cutting cycles, which significantly increases labor productivity and the quality of the resulting cut. The machine is designed for demanding industrial operations where emphasis is placed on structural reliability and long service life. By investing in this model, you gain the stable performance and precision essential for professional metalworking.
| Год изготовления: | 2011 |
| ЧПУ | Нет |
| Макс. длина реза | 3100 mm |
| Макс. толщина листа | 6 mm |
| Типа привода ножниц | Hydraulický |
| Мощность гл. электромотора | 11 kW |
| Количество ходов | 20 /min |
| Масса станка | 5500 kg |
| Размеры ДхШхВ | 3900x2560x1560 mm |
| Год изготовления: | 1990 |
| ЧПУ | Да |
| Макс. длина реза | 3150 mm |
| Макс. толщина листа | 16 mm |
| Типа привода ножниц | Hydraulický |
| Мощность гл. электромотора | 43 kW |
| Размеры ДхШхВ | 4240 x 2520 x 2570 mm |
| Масса станка | 16 300 kg |
| Год изготовления: | 0 |
| ЧПУ | Нет |
| Макс. длина реза | 1250 mm |
| Макс. толщина листа | 3 mm |
| Типа привода ножниц | Mechanický |
| Перемещение заднего упора | 500 mm |
| Мощность гл. электромотора | 2,2 kW |
| Размеры ДхШхВ | 1620x1403x1190 mm |
| Масса станка | 1600 kg |
| Год изготовления: | 0 |
| Макс. длина реза | 1250 mm |
| Макс. толщина листа | 3 mm |
| Типа привода ножниц | Mechanický |
| ЧПУ | Нет |
| Год изготовления: | 2000 |
| ЧПУ | Да |
| Система управления Haco | |
| Макс. длина реза | 3050 mm |
| Макс. толщина листа | 8 mm |
| Типа привода ножниц | Hydraulický |