| 100 | |
| 3050 | |
| Liczba osi sterowanych | 6 |
| nie | |
| Rodzaj napędu prasy | Hydraulický |
| 9500 | |
| Przejazd osi X | 500 mm |
| 4450X2000X3000 | |
| Moc głównego elektrosilnika | 7,5 kW |
Zmiana parametrów technicznych zastrzeżona.
The machine is in good condition, it is possible to retest.
The Vimercati 100 x3050 hydraulic CNC press brake offers a reliable solution for precision sheet metal bending in both job shop and series production. Equipped with an advanced Cybelec control system and multi-axis functionality, it enables efficient forming of complex components with high repeatability. This machine is ideal for facilities requiring stability and accuracy in metal processing. Its robust design ensures long-term durability and seamless integration into modern manufacturing workflows.
| Rok produkcji: | 2001 |
| System sterowania | tak |
| 80 | |
| 2620 | |
| Liczba osi sterowanych | 4 |
| Skok suwaka | 200 mm |
| 5750 |
| Rok produkcji: | 2002 |
| System sterowania | tak |
| 120 | |
| 3100 | |
| Liczba osi sterowanych | 3 |
| tak | |
| Rodzaj napędu prasy | Hydraulický |
| Skok suwaka | 180 mm |
| Moc głównego elektrosilnika | 7,5 kW |
| 8700 | |
| 4200 x 1650 x 2775 mm |
| Rok produkcji: | 2013 |
| System sterowania | tak |
| 175 | |
| 3050 | |
| Liczba osi sterowanych | 4 |
| tak | |
| Rodzaj napędu prasy | Hydraulický |
| Skok suwaka | 265 mm |
| 4250x2550x2750 | |
| 11500 |
| Rok produkcji: | 2008 |
| System sterowania | tak |
| 50 | |
| 2050 | |
| Liczba osi sterowanych | 4 |
| nie | |
| Rodzaj napędu prasy | Elektrický |
| Moc głównego elektrosilnika | 7 kW |
| 4750 |
| Rok produkcji: | 2012 |
| System sterowania | tak |
| 220 | |
| 3050 | |
| Liczba osi sterowanych | 3 |
| tak | |
| Rodzaj napędu prasy | Hydraulický |
| Przejście między stojakami | 2600 mm |
| 530 | |
| Skok suwaka | 265 mm |
| Moc głównego elektrosilnika | 22 kW |
| 4250x1770x2900 | |
| 12250 |