| Maks. średnica przedmiotu obrabianego | 280 mm |
| Moduł | 7 - |
| Ciężar maszyny | 2100 kg |
Zmiana parametrów technicznych zastrzeżona.
The machine is in good technical condition, with the possibility of testing under power.
The Reinecker AKH 1A gear shaper represents a reliable solution for the precise machining of gears in both piece and series production. This machine is ideal for engineering plants looking for proven mechanical rigidity and long service life in the production of both external and internal gearing. Thanks to its design, it ensures a stable cutting process and high profile accuracy, making it an efficient tool for part refurbishment and custom production with an emphasis on quality and mechanical reliability.
| Rok produkcji: | 0 |
| System sterowania | nie |
| Maks. średnica przedmiotu obrabianego | 500 mm |
| Moduł | 6 - |
| Moc głównego elektrosilnika | 3 kW |
| Rozmiary d x sz x w | 2100x1000x2100 mm |
| Ciężar maszyny | 3500 kg |
| Rok produkcji: | 0 |
| System sterowania | nie |
| Maks. średnica przedmiotu obrabianego | 200 mm |
| Moduł | 1-4 - |
| Rozmiary d x sz x w | 1350x950x1720 mm |
| Ciężar maszyny | 1800 kg |
| Rok produkcji: | 0 |
| System sterowania | nie |
| Maks. średnica przedmiotu obrabianego | 125 mm |
| Moduł | 4 - |
| Rok produkcji: | 0 |
| System sterowania | tak |
| System sterowania Siemens | |
| Maks. średnica przedmiotu obrabianego | 125 mm |
| Moduł | 4 - |
| Rok produkcji: | 0 |
| System sterowania | nie |
| Maks. średnica przedmiotu obrabianego | 500 mm |
| Moduł | 6 - |
| Moc głównego elektrosilnika | 3 kW |
| Rozmiary d x sz x w | 2100x1000x2100 mm |
| Ciężar maszyny | 3500 kg |