| Maks. długość przedmiotu obrabianego | 3000 mm |
| Maks. szerokość przedmiotu obrabianego | 1500 mm |
| Maks. grubość blachy | 15 mm |
| Moc lasera | 6000 W |
| Fiber | tak |
Zmiana parametrów technicznych zastrzeżona.
The machine is in good condition.
The Bystronic BySprint Fiber 3015 laser represents a highly efficient solution for precise and fast sheet metal cutting in modern custom manufacturing. Thanks to advanced fiber technology, this machine is ideal for energy-efficient cutting of a wide range of materials, including non-ferrous metals. Its main benefits lie in high process dynamics and low operating costs, making it a reliable tool for increasing productivity and competitiveness in your engineering workshop or production facility.
| Rok produkcji: | 2007 |
| Maks. długość przedmiotu obrabianego | 3000 mm |
| Maks. szerokość przedmiotu obrabianego | 1500 mm |
| Maks. grubość blachy | 20 mm |
| Moc lasera | 3200 W |
| Fiber | nie |
| Maks. ciężar przedmiotu obrabianego | 900 kg |
| Rozmiary d x sz x w | 8800 x 6010 x 2400 mm |
| Ciężar maszyny | 12000 kg |
| System sterowania | nie |
| Rok produkcji: | 2019 |
| Maks. długość przedmiotu obrabianego | 3000 mm |
| Maks. szerokość przedmiotu obrabianego | 1500 mm |
| Maks. grubość blachy | 15 mm |
| Moc lasera | 4000 W |
| Fiber | tak |
| Maks. ciężar przedmiotu obrabianego | 890 kg |
| Ciężar maszyny | 13000 kg |
| System sterowania | nie |
| Rok produkcji: | 2015 |
| Maks. długość przedmiotu obrabianego | 3000 mm |
| Maks. szerokość przedmiotu obrabianego | 1500 mm |
| Maks. grubość blachy | 12 mm |
| Moc lasera | 750 W |
| Fiber | tak |
| System sterowania | nie |
| Rok produkcji: | 2005 |
| Maks. długość przedmiotu obrabianego | 3000 mm |
| Maks. szerokość przedmiotu obrabianego | 1500 mm |
| Maks. grubość blachy | 12 mm |
| Moc lasera | 2000 W |
| Łączny pobór | 71 kVA |
| Ciężar maszyny | 11500 kg |
| Rozmiary d x sz x w | 9800x5300x2000 mm |
| System sterowania | nie |
| Rok produkcji: | 2018 |
| Maks. długość przedmiotu obrabianego | 4000 mm |
| Maks. szerokość przedmiotu obrabianego | 2000 mm |
| Maks. grubość blachy | 20 mm |
| Moc lasera | 4000 W |
| Fiber | nie |
| Ciężar maszyny | 14500 kg |
| System sterowania | nie |