| Przejazd osi X | 800 mm |
| Przejazd osi Y | 600 mm |
| Przejazd osi Z | 200 mm |
| Ciężar maszyny | 300 kg |
| Maks. średnica drutu | 0,3 mm |
| Maks. ciężar przedmiotu obrabianego | 500 kg |
| System sterowania Fanuc | 31i-WB |
Zmiana parametrów technicznych zastrzeżona.
Serviced, in very good condition, approx. 4,800 hours worked.
The machine is in very good condition, connected, and available for testing.
The Fanuc ROBOCUT α-C800iB wire EDM machine represents a high-precision and reliable solution for electrical discharge machining of demanding components. This 2016 model is an ideal choice for tool and mold making, where maximum shape accuracy and surface quality are required. Thanks to the advanced Fanuc 31i-WB control system, it offers intuitive operation and efficient performance. The equipment is regularly serviced, in very good condition, and is ready for a live demonstration under power upon agreement.
| Rok produkcji: | 2005 |
| Przejazd osi X | 550 mm |
| Przejazd osi Y | 350 mm |
| Przejazd osi Z | 400 mm |
| System sterowania | nie |
| Rok produkcji: | 2018 |
| Przejazd osi X | 600 mm |
| Przejazd osi Y | 400 mm |
| Przejazd osi Z | 410 mm |
| System sterowania | tak |
| System sterowania Fanuc | Fanuc 31i |
| Maks. ciężar przedmiotu obrabianego | 1000 kg |
| Rok produkcji: | 2014 |
| Przejazd osi X | 600 mm |
| Przejazd osi Y | 400 mm |
| Przejazd osi Z | 410 mm |
| System sterowania | tak |
| System sterowania Fanuc | Fanuc 31i |
| Maks. ciężar przedmiotu obrabianego | 1000 kg |
| Rok produkcji: | 2006 |
| Przejazd osi X | 500 mm |
| Przejazd osi Y | 350 mm |
| Przejazd osi Z | 300 mm |
| Rozmiary d x sz x w | 2550x2800x2150 mm |
| Maks. ciężar przedmiotu obrabianego | 1500 kg |
| Maks. średnica drutu | 0,1-0,36 mm |
| Ciężar maszyny | 3500 kg |
| System sterowania | nie |
| Rok produkcji: | 2000 |
| Przejazd osi X | 400 mm |
| Przejazd osi Y | 250 mm |
| Przejazd osi Z | 200 mm |
| Rozmiary d x sz x w | 1800 x 1600 x 2180 mm |
| Ciężar maszyny | 2500 kg |
| Średnica stołu | 850 x 500 x 200 mm |
| Maks. ciężar przedmiotu obrabianego | 500 kg |
| System sterowania | nie |