| System sterowania Heidenhain | TNC7 |
| Rozmiary stołu | 6000x2900 mm |
| Przejazd osi X | 7200 mm |
| Przejście między stojakami | 3200 mm |
| Prześwit pomiędzy stołem i bramą | mm |
| Przejazd osi Y | 4100 mm |
| Przejazd osi Z | 1250 mm |
| Obroty wrzeciona | 0 - 3000 /min. |
| Maks. obciążenie stołu | 20 000 kg |
Zmiana parametrów technicznych zastrzeżona.
Scope of the modernization in 2026:
Installation of the new FERMAT headstock
• New UHAmi30 universal head from FERMAT
• Crossbeam in a sliding design
• Workplace safety measures in CE compliance
• New electrical and hydraulic systems
Price 1.100.000,- EUR
• New Heidenhain TNC 7 control system
• New Heidenhain measuring systems
• New linear guides
• New feed screws
• New spindle-center cooling
• New tool changer
| Rok produkcji: | 2023 |
| System sterowania | tak |
| System sterowania Heidenhain | TNC 640 |
| Rozmiary stołu | 6000 x 2500 mm |
| Przejazd osi X | 6000 mm |
| Przejście między stojakami | 3200 mm |
| Prześwit pomiędzy stołem i bramą | 1900 mm |
| Mocujący stożek wrzeciona | ISO 50 . |
| Obroty wrzeciona | 40 - 5500 /min. |
| Maks. obciążenie stołu | 22000 kg |
| Przejazd osi Y | 3200 mm |
| Przejazd osi Z | 1250 mm |
| Ciężar maszyny | 88000 kg |
| Moc głównego elektrosilnika | 41 kW |
| Szybki posuw | 10 m/min |
| Łączny pobór | 83 kVA |
| Przesuw roboczy | 1-8000 mm/min |
| Przekrój suwaka | 500x450 mm |
| Maks. przejście pod czołem wrzeciona | 1800 mm |
| Rok produkcji: | 2011 |
| System sterowania | tak |
| System sterowania Siemens | Sinumerik 840 D |
| Rozmiary stołu | 1600x4000 mm |
| Przejazd osi X | 4200 mm |
| Przejście między stojakami | 2100 mm |
| Maks. obciążenie stołu | 10 000 kg |
| Przejazd osi Y | 2300 mm |
| Przejazd osi Z | 1250 mm |
| Mocujący stożek wrzeciona | ISO 50 . |
| Obroty wrzeciona | 40 - 6000 /min. |
| Maks. moment obrotowy wrzeciona | 1050/1435 Nm |
| Szybki posuw | 10 m/min |
| Moc głównego elektrosilnika | 30/41 kW |
| Łączny pobór | 79 kVA |
| Ciężar maszyny | 51000 kg |
| Rozmiary d x sz x w | 10480 x 5200 x 6120 mm |
| Rok produkcji: | 1969 |
| Przejazd osi X | 12000 mm |
| Przejazd osi Y | 5300 mm |
| Przejazd osi Z | 4000 mm |
| Moc głównego elektrosilnika | 100 kW |
| Mocujący stożek wrzeciona | ISO 60- . |
| Rozmiary stołu | 12000 / 4700 mm |
| System sterowania | nie |
| Rok produkcji: | 2013 |
| System sterowania | tak |
| System sterowania Heidenhain | TNC 530 |
| Rozmiary stołu | 2000x1300 mm |
| Przejazd osi X | 2000 mm |
| Przejście między stojakami | 1700 mm |
| Prześwit pomiędzy stołem i bramą | 1225 mm |
| Przejazd osi Y | 1600 mm |
| Przejazd osi Z | 1200 mm |
| Mocujący stożek wrzeciona | ISO 50 . |
| Rozmiary d x sz x w | 7580x5355x4043 mm |
| Ciężar maszyny | 25000 kg |
| Obroty wrzeciona | 0 - 10000 /min. |
| Liczba osi sterowanych | 5 |
| Rok produkcji: | 2003 |
| System sterowania | tak |
| System sterowania Fidia | M20 / MNC594 |
| Rozmiary stołu | 5000x3000 mm |
| Przejazd osi X | 5100 mm |
| Przejście między stojakami | 3500 mm |
| Prześwit pomiędzy stołem i bramą | 2000 mm |
| Przejazd osi Y | 3800 mm |
| Przejazd osi Z | 1500 mm |
| Rozmiary d x sz x w | 14000 x 7500 x 6400 mm |
| Ciężar maszyny | 125000 kg |
| Oś C | 360 ° |
| Oś A | 180 ° |
| Oś B | 180 ° |