| MATRIX NEXUS | |
| Diametrul de strunjire | 675 mm |
| 575 | |
| Batiu inclinat/oblic | da |
| Alezaj ax' | 66 mm |
| Diametrul maxim al piesei de lucru | 380 mm |
| 0 - 5000 | |
| 0 - 4500 | |
| Contra-ax | da |
| Puterea motorului principal | 26 kW |
| Scule acționate | da |
| Numărul de poziții a sculelor (din care acționate) | 12(12) |
| Avansul rapid | 33 m/min |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
Very good technical condition, can be tested. Accessories: bar feeder (Top Barfeeder), tool holders (for driven tools too), chip conveyor, workpiece catcher.
| An fabricație: | 2005 |
| Sistem de control | da |
| Sinumerik 840 D | |
| Diametrul de strunjire | 180 mm |
| 400 | |
| Batiu inclinat/oblic | da |
| Alezaj ax' | 63 mm |
| Capul revolver | da |
| 12 | |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 3875 x 2122 x 2345 mm |
| Geutatea mașinii | 7000 kg |
| 10 - 3500 |
| An fabricație: | 2004 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Fanuc | |
| Diametrul de strunjire | 200 mm |
| 300 | |
| Deplasarea pe axa X | 151 mm |
| 339 | |
| 290 | |
| 20 - 6000 | |
| Geutatea mașinii | 4200 kg |
| Puterea motorului principal | 7,5 kW |
| Alimentator de bãri | nu |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 2885/3865x1720x1670 mm |
| Diametru periferic deasupra batiului | 380 mm |
| An fabricație: | 2019 |
| Sistem de control | da |
| Sinumerik 828 D | |
| Diametrul de strunjire | 300 mm |
| 510 | |
| Batiu inclinat/oblic | da |
| Alezaj ax' | 65 mm |
| Capul revolver | da |
| Deplasarea pe axa X | 210 mm |
| 560 | |
| 0 - 4500 | |
| Geutatea mașinii | 2950 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 2700x1700x1900 mm |
| Axa C | ° |
| An fabricație: | 2007 |
| Sistem de control | da |
| MATRIX NEXUS | |
| Diametrul de strunjire | 350 mm |
| 1021 | |
| Batiu inclinat/oblic | da |
| Alezaj ax' | ano mm |
| Capul revolver | nu |
| Diametrul maxim al piesei de lucru | 380 mm |
| 0 - 5000 | |
| Contra-ax | da |
| Puterea motorului principal | 26 kW |
| da | |
| 12 |
| An fabricație: | 2008 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Fanuc | |
| Diametrul de strunjire | 350 mm |
| 650 | |
| Batiu inclinat/oblic | nu |
| Alezaj ax' | 42 mm |
| Capul revolver | nu |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 3000x1700x1500 mm |
| Geutatea mașinii | 2200 kg |
| 1 - 3500 | |
| 196 |