| Sistem de control Siemens | Sinumerik 808 D |
| Diametrul de strunjire | 500 mm |
| Lungimea de strunjire | 1500 mm |
| Batiu inclinat/oblic | nu |
| Alezaj ax' | 82 mm |
| Capul revolver | da |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
The machine is new.
This modern CNC lathe CK 6150X1500 represents an ideal solution for precise and efficient machining of rotary workpieces in medium-scale production. Thanks to the intuitive Siemens Sinumerik 808 D control system and the integrated turret head, the machine allows for rapid tool changes and significantly reduced production times. The conventional bed design ensures high stability during operation. Manufactured in 2021, this machine is perfect for workshops seeking reliable turning technology with an emphasis on precision and user comfort.
| An fabricație: | 2005 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Siemens | Sinumerik 840 D |
| Diametrul de strunjire | 180 mm |
| Lungimea de strunjire | 400 mm |
| Batiu inclinat/oblic | da |
| Alezaj ax' | 63 mm |
| Capul revolver | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 12 |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 3875 x 2122 x 2345 mm |
| Geutatea mașinii | 7000 kg |
| Viteza axului | 10 - 3500 /min. |
| An fabricație: | 2004 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Fanuc | |
| Diametrul de strunjire | 200 mm |
| Lungimea de strunjire | 300 mm |
| Deplasarea pe axa X | 151 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 339 mm |
| Diametru periferic peste ghidaje | 290 mm |
| Viteza axului | 20 - 6000 /min. |
| Geutatea mașinii | 4200 kg |
| Puterea motorului principal | 7,5 kW |
| Alimentator de bãri | nu |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 2885/3865x1720x1670 mm |
| Diametru periferic deasupra batiului | 380 mm |
| An fabricație: | 2019 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Siemens | Sinumerik 828 D |
| Diametrul de strunjire | 300 mm |
| Lungimea de strunjire | 510 mm |
| Batiu inclinat/oblic | da |
| Alezaj ax' | 65 mm |
| Capul revolver | da |
| Deplasarea pe axa X | 210 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 560 mm |
| Viteza axului | 0 - 4500 /min. |
| Geutatea mașinii | 2950 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 2700x1700x1900 mm |
| Axa C | ° |
| An fabricație: | 2007 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Mazatrol | MATRIX NEXUS |
| Diametrul de strunjire | 350 mm |
| Lungimea de strunjire | 1021 mm |
| Batiu inclinat/oblic | da |
| Alezaj ax' | ano mm |
| Capul revolver | nu |
| Diametrul maxim al piesei de lucru | 380 mm |
| Viteza axului | 0 - 5000 /min. |
| Contra-ax | da |
| Puterea motorului principal | 26 kW |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 12 |
| An fabricație: | 2008 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Fanuc | |
| Diametrul de strunjire | 350 mm |
| Lungimea de strunjire | 650 mm |
| Batiu inclinat/oblic | nu |
| Alezaj ax' | 42 mm |
| Capul revolver | nu |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 3000x1700x1500 mm |
| Geutatea mașinii | 2200 kg |
| Viteza axului | 1 - 3500 /min. |
| Diametru periferic peste ghidaje | 196 mm |