| Diametrul de strunjire | 1250 mm |
| Lungimea de strunjire | 3000 mm |
| Batiu inclinat/oblic | nu |
| Alezaj ax' | mm |
| Capul revolver | nu |
| Diametru periferic peste ghidaje | 900 mm |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 14 000 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 8000 x 2100 x 3000 mm |
| Geutatea mașinii | 16 350 kg |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
control system: Heidenhain manual plus 4110
Accessories: face plate including handles, support (lunette), raised knife head, universal chuck
Overhaul including major modernization (retrofix) on CNC control including automatic central lubrication of axes + hydraulic systems, water cooling, conductive rollers with brushes for the system of possible welding of the workpiece and complete protection against flying chips in 2010.
The machine is functional and operable. It is possible to try it under power.
With documentation, service history and documents on revisions and maintenance.
| An fabricație: | 1967 |
| Sistem de control | nu |
| Diametrul de strunjire | 1250 mm |
| Lungimea de strunjire | 3000 mm |
| Batiu inclinat/oblic | nu |
| Alezaj ax' | 120 mm |
| Capul revolver | nu |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 16000 kg |
| Diametru periferic peste ghidaje | 1000 mm |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 7500x2500x2100 mm |
| Geutatea mașinii | 25000 kg |
| An fabricație: | 2014 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Fanuc | 0i Mate - MD |
| Diametrul de strunjire | mm |
| Lungimea de strunjire | 600 mm |
| Batiu inclinat/oblic | nu |
| Alezaj ax' | 180 mm |
| Capul revolver | nu |
| Lungimea maximă a piesei de lucru | 600 mm |
| Diametrul maxim al piesei de lucru | 1000 mm |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 3000 kg |
| Puterea motorului principal | 11 kW |
| Viteza axului | 2 - 160 /min. |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 3000x1500x1500 mm |
| Geutatea mașinii | 4000 kg |
| An fabricație: | 2011 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Heidenhain | Manual Plus 4110 |
| Diametrul de strunjire | 820 mm |
| Lungimea de strunjire | 2000 mm |
| Batiu inclinat/oblic | nu |
| Alezaj ax' | 128 mm |
| Capul revolver | nu |
| Viteza axului | 0 - 1800 /min. |
| Diametru periferic peste ghidaje | 530 mm |
| Diametru periferic deasupra batiului | 820 mm |
| Puterea motorului principal | 28/22 kW |
| Geutatea mașinii | 4900 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 4000x1800x1863 mm |
| An fabricație: | 0 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Siemens | |
| Diametrul de strunjire | mm |
| Lungimea de strunjire | 10000 mm |
| Batiu inclinat/oblic | nu |
| Alezaj ax' | mm |
| Capul revolver | nu |
| Diametru periferic deasupra batiului | 2400 mm |
| Diametru periferic peste ghidaje | 2020 mm |
| Distanța dintre vârfuri | 10200 mm |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 16760 x 3260 mm |
| Geutatea mașinii | 60000 kg |
| An fabricație: | 2002 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control ECS | 2402 |
| Diametrul de strunjire | 815 mm |
| Lungimea de strunjire | 2000 mm |
| Batiu inclinat/oblic | nu |
| Alezaj ax' | 137 mm |
| Capul revolver | nu |
| Geutatea mașinii | 5800 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 4625 x 2250 x 1795 mm |
| Deplasarea pe axa X | 450 mm |