| Lungimea maximă a piesei de lucru | 320 mm |
| Diametru periferic deasupra batiului | 32 mm |
| Sistem de control Mitsubishi | |
| Viteza axului | 0 - 8000 /min. |
| Alimentator de bãri | da |
| Diametrul maxim al bării | 32 mm |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
Citizen A32 Swiss-Type Automatic Lathe with FMB Bar Feeder. The machine is in very good condition; inspection is possible by appointment.
The Citizen A32 automatic lathe represents a highly efficient solution for precision machining of rotary components in mass production. This modern machine (built in 2014) is ideal for complex operations requiring high stability and speed. Thanks to the combination of a top-tier Mitsubishi control system and an integrated bar feeder, it maximizes workshop productivity and minimizes non-productive time. The A32 model is a sought-after choice for operations emphasizing reliability and the precise processing of demanding workpieces
| An fabricație: | 2008 |
| Lungimea maximă a piesei de lucru | 184 mm |
| Diametru periferic deasupra batiului | mm |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 2008 |
| Lungimea maximă a piesei de lucru | mm |
| Diametru periferic deasupra batiului | mm |
| Geutatea mașinii | 4850 kg |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Siemens | |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 2588x1150x1765 mm |
| Viteza axului | 0 - 10000 /min. |
| An fabricație: | 2006 |
| Lungimea maximă a piesei de lucru | 200 mm |
| Diametru periferic deasupra batiului | mm |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Fanuc | |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 2270x1650x2200(2500) mm |
| Geutatea mașinii | 3500 kg |
| An fabricație: | 0 |
| Lungimea maximă a piesei de lucru | 3000 mm |
| Diametru periferic deasupra batiului | 22 mm |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Mitsubishi | |
| Geutatea mașinii | 1850 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 2370x1105x1890 mm |
| Viteza axului | 50 - 7000 /min. |
| An fabricație: | 2004 |
| Lungimea maximă a piesei de lucru | 160 mm |
| Diametru periferic deasupra batiului | mm |
| Geutatea mașinii | 3000 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 1100× 7270 × 1950 mm |
| Sistem de control | nu |