| Sistem de control Siemens | Sinumerik 840 D |
| Diametrul maxim al piesei de lucru | 1000 mm |
| Diametru platou | 1250 mm |
| Încărcarea maximă a mesei | 1600 kg |
| Înălțimea maximă a piesei de lucru | 800 mm |
| Extensia berbecului (Z) | 500 mm |
| Dimensiunile berbecului | mm |
| Scule acționate | nu |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 12 |
| Numărul axelor acționate | 2 |
| Puterea motorului principal | 56 kW |
| Rotația mesei | 1 - 500 /min |
| Avansul rapid | 1-6000 m/min |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 3 800 × 3 600 × 4 200 mm |
| Geutatea mașinii | 17 500 kg |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
The machine is in operation.
It has a chip conveyor and two pallets.
This single-column 12 DS 100 carousel lathe is the ideal solution for precision turning and drilling of large, circular workpieces. Thanks to its robust construction and stability, the machine is designed for demanding operations in heavy engineering, where it ensures high surface quality even with heavy material removal. The single-column design allows easy access to the work area, which streamlines handling and reduces setup times for medium and large production runs.
| An fabricație: | 2026 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Siemens | Sinumerik 840 D |
| Diametrul maxim al piesei de lucru | 3000 mm |
| Diametru platou | 2800 mm |
| Încărcarea maximă a mesei | 18000 kg |
| Înălțimea maximă a piesei de lucru | 1800 mm |
| Extensia berbecului (Z) | 1400 mm |
| Dimensiunile berbecului | 320 mm |
| Scule acționate | nu |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 12 |
| Puterea motorului principal | 50 kW |
| Geutatea mașinii | 40000 kg |
| Rotația mesei | 1 - 100 /min |
| An fabricație: | 2026 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Siemens | Sinumerik ONE |
| Diametrul maxim al piesei de lucru | 2200 mm |
| Diametru platou | 2000 mm |
| Încărcarea maximă a mesei | 20000 kg |
| Înălțimea maximă a piesei de lucru | 1760 mm |
| Extensia berbecului (Z) | 1000 mm |
| Dimensiunile berbecului | 180 x 200 mm |
| Scule acționate | da |
| Numărul de poziții a sculelor (din care acționate) | 15 |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 15 |
| Puterea motorului principal | 58 kW |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 6700x10400x6400 mm |
| Puterea usculelor acționate | 19,5 kW |
| Viteza sculelor angrenate | 8 - 3300 /min |
| Avansul de lucru | 4000 mm/min |
| Avansul rapid | 10000 m/min |
| Axa C | 360 ° |
| Răcire prin ax | da |
| Presiunea de răcire | 20 bar |
| Rotația platoului de fixare | 2 - 160 /min |
| Geutatea mașinii | 32000 kg |
| Cuplul maxim al platoului de fixare | 42080 Nm |
| An fabricație: | 2026 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Siemens | Sinumerik ONE |
| Diametrul maxim al piesei de lucru | 1900 mm |
| Diametru platou | 1600 mm |
| Încărcarea maximă a mesei | 12000 kg |
| Înălțimea maximă a piesei de lucru | 1760 mm |
| Extensia berbecului (Z) | 1000 mm |
| Dimensiunile berbecului | 180x220 mm |
| Scule acționate | da |
| Numărul de poziții a sculelor (din care acționate) | 15 |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 15 |
| Axa C | 360 ° |
| Răcire prin ax | da |
| Presiunea de răcire | 20 bar |
| Puterea motorului principal | 58 kW |
| Rotația platoului de fixare | 2 - 200 /min |
| Viteza sculelor angrenate | 8 - 3300 /min |
| Puterea usculelor acționate | 19,5 kW |
| Geutatea mașinii | 27200 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 5700x7000x5900 mm |
| Cuplul maxim al platoului de fixare | 33700 Nm |
| An fabricație: | 0 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control NCT | 204 |
| Diametrul maxim al piesei de lucru | 1400 mm |
| Diametru platou | 1250 mm |
| Înălțimea maximă a piesei de lucru | 1150 mm |
| Încărcarea maximă a mesei | 6000 kg |
| Scule acționate | nu |
| Magazia de scule | nu |
| Puterea motorului principal | 30 kW |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 2970x2770x4250 mm |
| Geutatea mașinii | 13000 kg |
| An fabricație: | 1972 |
| Sistem de control | nu |
| Diametrul maxim al piesei de lucru | 1600 mm |
| Diametru platou | 1400 mm |
| Încărcarea maximă a mesei | 5000 kg |
| Înălțimea maximă a piesei de lucru | 1000 mm |
| Extensia berbecului (Z) | 700 mm |
| Dimensiunile berbecului | mm |
| Scule acționate | |
| Magazia de scule | da |
| Numărul de lăcașuri in magazia de scule | 5 |
| Puterea motorului principal | 30 kW |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 3380 x 3240 x 4140 mm |
| Geutatea mașinii | 17800 kg |
| Capul revolver | da |
| Rotația platoului de fixare | 4 - 200 /min |