| Înălțimea maximă a piesei de lucru | 1000 mm |
| Diametrul maxim al piesei de lucru | 1350 mm |
| Diametru platou | 1180 mm |
| Încărcarea maximă a mesei | 4000 kg |
| Scule acționate | nu |
| Sistem de control Siemens | Sinumerik 840D Sl |
| Magazia de scule | nu |
| Puterea motorului principal | 50 kW |
| Rotația platoului de fixare | 0 - 194 /min |
| Cuplul maxim al platoului de fixare | 5365 Nm |
| Ajustarea verticala a traversei | 1050 mm |
| Deplasarea pe axa X | 900 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 480(520) mm |
| Avansul rapid | 4,5 m/min |
| Dimensiunile berbecului | 180 x 180 mm |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 3700 x 2800 x 3780 mm |
| Geutatea mașinii | 19000 kg |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
The machine is after modernisation, ready to be installed, incl. modern
safety covers, tool cooling, pump tank with filter and chip conveyor, CE.
Controm system Siemens 840D controls the X axis (suport travel on the crossrail)
and Z travel (ram extension). The crossrail is then electrically adjusted
0-1150 mm
according to the height of the workpiece.
| An fabricație: | 2009 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Siemens | Sinumerik 840 D |
| Diametrul maxim al piesei de lucru | 3200 mm |
| Diametru platou | 3000 mm |
| Încărcarea maximă a mesei | 14000 kg |
| Înălțimea maximă a piesei de lucru | 2200 mm |
| Extensia berbecului (Z) | 1155 mm |
| Dimensiunile berbecului | mm |
| Scule acționate | nu |
| Magazia de scule | nu |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 14000 kg |
| Puterea motorului principal | 81 kW |
| Suprafața de instalare a mașinii | dxšxv 7200x6400x6600 mm |
| An fabricație: | 2007 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Siemens | Sinumerik 840 D |
| Diametrul maxim al piesei de lucru | 2500 mm |
| Diametru platou | 2240 mm |
| Încărcarea maximă a mesei | 10000 kg |
| Înălțimea maximă a piesei de lucru | 1250 mm |
| Extensia berbecului (Z) | 1000 mm |
| Dimensiunile berbecului | mm |
| Scule acționate | nu |
| Magazia de scule | nu |
| Greutatea maximă a piesei de lucru | 10000 kg |
| Puterea motorului principal | 55 kW |
| Suprafața de instalare a mașinii | dxšxv 7000x4400x5500 mm |
| Geutatea mașinii | 37900 kg |
| An fabricație: | 2010 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Siemens | 802 D si |
| Diametrul maxim al piesei de lucru | 3300 mm |
| Diametru platou | 3000 mm |
| Încărcarea maximă a mesei | 18000 kg |
| Înălțimea maximă a piesei de lucru | 2300 mm |
| Extensia berbecului (Z) | mm |
| Dimensiunile berbecului | 224 x 224 mm |
| Scule acționate | nu |
| Magazia de scule | |
| Puterea motorului principal | 55 kW |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 5600x5300x5400 mm |
| Geutatea mașinii | 48000 kg |
| An fabricație: | 2012 |
| Sistem de control | da |
| Sistem de control Siemens | Sinumerik 840 D |
| Diametrul maxim al piesei de lucru | 8000 mm |
| Diametru platou | 6300 mm |
| Înălțimea maximă a piesei de lucru | 4000 mm |
| Încărcarea maximă a mesei | 160000 kg |
| Scule acționate | nu |
| Magazia de scule | nu |
| Deplasarea pe axa X | 5000 mm |
| Deplasarea pe axa Z | 2500 mm |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 14470 x 11000 x 15000 mm |
| Geutatea mașinii | 310000 kg |
| Conicitatea axului | ISO 50 . |
| An fabricație: | 0 |
| Sistem de control | nu |
| Diametrul maxim al piesei de lucru | 3300 mm |
| Diametru platou | 3000 mm |
| Încărcarea maximă a mesei | 18000 kg |
| Înălțimea maximă a piesei de lucru | 2300 mm |
| Extensia berbecului (Z) | mm |
| Dimensiunile berbecului | 224 x 224 mm |
| Scule acționate | nu |
| Magazia de scule | nu |
| Avansul de lucru | 0.05-5 mm/min |
| Avansul rapid | 2.5 m/min |
| Puterea motorului principal | 55 kW |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 5600x5300x5400 mm |
| Geutatea mașinii | 48000 kg |
| Rotația mesei | 1 - 92 /min |