| Forța nominală de deformare a presei | 28 t |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | mm |
| Cursa maximă a berbecului | 260 mm |
| Geutatea mașinii | 480 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 1230x700x1587 mm |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
Good technical condition, under power.
The CDCR 28/74-2 hydraulic press from the renowned manufacturer Rakovnické tvářecí stroje s.r.o. represents a reliable solution for efficient metal forming in toolrooms and mass production. This compact machine is ideal for precise pressing operations, assembly work, or component bending. Thanks to its design, it ensures stable performance and high precision during material processing, making it an effective tool for operations emphasizing quality and the long service life of production equipment.
| An fabricație: | 0 |
| Forța nominală de deformare a presei | 100 t |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 750x560 mm |
| Dimensiunile berbecului | 530x400 mm |
| Puterea motorului principal | 15 kW |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 1900x1200x3030 mm |
| Geutatea mașinii | 5000 kg |
| Cursa maximă a berbecului | 500 mm |
| Descarcarea | 360 mm |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 1959 |
| Forța nominală de deformare a presei | 10 t |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 500x400 mm |
| Dimensiunile berbecului | 450x280 mm |
| Puterea motorului principal | 4 kW |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 1300x1000x2220 mm |
| Geutatea mașinii | 1100 kg |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 1984 |
| Forța nominală de deformare a presei | 160 t |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 900x630 mm |
| Puterea motorului principal | 17 kW |
| Geutatea mașinii | 7000 kg |
| Viteza de apropiere | 200 mm/s |
| Cursa culisei | 500 mm |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 0 |
| Forța nominală de deformare a presei | 40 t |
| Pasajul între coloane | 800 mm |
| Cursa culisei | 360 mm |
| Geutatea mașinii | 2800 kg |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 1 700 × 1 100 × 2 800 mm mm |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 0 |
| Forța nominală de deformare a presei | 80 t |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 400x500 mm |
| Puterea motorului principal | 7 kW |
| Sistem de control | nu |