| Forța nominală de deformare a presei | 15 t |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | mm |
| Cursa culisei | 220 mm |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 1050x690x1400 mm |
| Geutatea mașinii | 450 kg |
Parametrii tehnici pot fi modificați.
Good technical condition, under power.
This CDCR 13/43-11 hydraulic press from the renowned manufacturer Rakovnické tvářecí stroje s.r.o. represents a reliable solution for efficient forming and pressing in metalworking operations. Thanks to its design, it is ideal for precision operations requiring stable pressure and high frame rigidity. The machine offers an optimal balance between performance and compact dimensions, making it a versatile asset for both mass and piece production, where emphasis is placed on operational reliability and long service life.
| An fabricație: | 0 |
| Forța nominală de deformare a presei | 160 t |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 900x630 mm |
| Dimensiunile berbecului | 750x450 mm |
| Puterea motorului principal | 15 kW |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 2200x1250x3280 mm |
| Geutatea mașinii | 6838 kg |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 1978 |
| Forța nominală de deformare a presei | 63 t |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 620x500 mm |
| Puterea motorului principal | 22 kW |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 0 |
| Forța nominală de deformare a presei | 100 t |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 750x560 mm |
| Dimensiunile berbecului | 530x400 mm |
| Puterea motorului principal | 15 kW |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 1900x1200x3030 mm |
| Geutatea mașinii | 5000 kg |
| Cursa maximă a berbecului | 500 mm |
| Descarcarea | 360 mm |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 1959 |
| Forța nominală de deformare a presei | 10 t |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 500x400 mm |
| Dimensiunile berbecului | 450x280 mm |
| Puterea motorului principal | 4 kW |
| Dimensiunile mașinii L x l x Î | 1300x1000x2220 mm |
| Geutatea mașinii | 1100 kg |
| Sistem de control | nu |
| An fabricație: | 1984 |
| Forța nominală de deformare a presei | 160 t |
| Dimensiunile suprafeței de lucru a mesei | 900x630 mm |
| Puterea motorului principal | 17 kW |
| Geutatea mașinii | 7000 kg |
| Viteza de apropiere | 200 mm/s |
| Cursa culisei | 500 mm |
| Sistem de control | nu |